اخبار استانی

دانش بنیان کردن تولیدات کشاورزی مازندران ضرورت است

به گزارش اخبار استانی از مازندران، سید محمود حسینی پور در جلسه ستاد عالی رشد اقتصادی استان با توجه به اینکه نقشه راه استان باید طراحی شود چرا که نقشه راه، توسعه عمل ناممکن است، افزود: ستاد رشد یک تشریفاتی نیست و ماموریت بسیار مهم برای میزان رشد اقتصادی تعیین شده برای مازندران دارد.

با بیان اینکه کارگروه های عضو ستاد صد و ارزیابی می شود، تا امسال به میزان رشد در سطح کشور برسیم، تاکید کرد: این هدف گذاری و تحقق آن مهم است که دستگاه های اجرایی را بر اساس آن و میزان پیشرفت انجام دهند. ارزیابی ارزیابی اقتصادی ارزیابی کرد.

وی با اشاره به اینکه با تحقق رشد اقتصادی استان علیرغم شرایط کشور شاهد پیشرفت های قابل توجهی بود، اظهار داشت: بخش های کشاورزی و صمت بیشترین سرمایه را در تحقق این هدف مهم اقتصادی دارند.

حسینی پور با بیان اینکه رشد اقتصادی استان در حوزه خدمات به خوبی تعریف نشده است و در حوزه بهرهوری باید سرعت عمل را افزایش داد و فعالیتهای دیجیتالی را انجام داد، به رشد اقتصادی کلانشهر مازندران کمک زیادی خواهد کرد که این موضوع در دستور کار قرار گیرد. قرار گرفته است، گفت: مجموعه جهاد کشاورزی مقدماتی را در حوزه روستاها تعریف کند. 500 روستای می بایست تحت پوشش جهاد کشاورزی برای توانمندسازی قرار گیرد که این 500 روستا در سند آمایش باید مشخص شود و برنامه ای برای اقتصاد این روستاها تنظیم شود و همایشی باحضور دهیاران برگزار شود تا بتواند رشد اقتصادی در روستاها را ایجاد کند.

نماينده عالي دولت در استان با اشاره به اينكه كار رسانه اي و تعديل داده هاي اطلاع رساني در اين راستا مي تواند كمك كند، اظهار كرد: در حوزه خريد تضمين محصولات كشاورزي بايد با كارهاي جديد انجام شود و نحوه فروش محصولات روستايي در بازار بايد مشخص شود. و سورتینگ های کشاورزی باید به کنسرسیوم تبدیل شود.

وی افزود: تولیدات کشاورزی دانش یک اولویت برای ما در جهت تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری است که با توجه به نوین می‌تواند چرا تولیدات را ارتقاء بخشد.

حسینی پور، با این نکته تجارت و تولید محصولات کشاورزی از مبادی بنادر استان باید شود و با شناسایی نقاط ضعف تقویت شده، طرح شود: استان مازندران بنادر امکاناتی دارد و امکانات مناسبی در این استان به عنوان مجموعه روماک گستر وجود دارد که باید بتواند افزایش یابد. تحرکات بخش خصوصی در این راستا بیشتر شود و بخش خصوصی در مارکت مجدانه وارد میدان شود.

وی تصریح کرد: میزان اعتبارات سفر رئیس جمهور محترم به استان در بخش کشاورزی باید مشخص شود. سازمان مدیریت درخواست این اعتبارات را جذب کند چرا که هرچقدر این اعتبار را به بیش از حد افزایش دهد.

استاندارد، گفت: بحث زهکشی از موضوعات است که باید بزودی این پروژه مهم آغاز شود تا شاهد پیشرفت در این باشیم و سند آمایش کشاورزی استان مازندران می بایست نیازهای استانی را تدوین کند و برش های شهرستانی هم مهم باشد.

حسینی پور با بیان اینکه نیازمندی های مورد نیاز جامعه هدف کشاورزی باید احصا شود تا در برنامه ۵ سال آینده مشخص شود که چه کارهایی می تواند انجام شود، اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی گوشت و مرغ در استان باید در دستور کار قرار گیرد چرا که باید انجام شود. های زیادی در این حوزه در استان وجود دارد.

46

دکمه بازگشت به بالا