اخبار استانی

دختران طلایی‌پوش اصفهان؛ نماینده ایران در رقابت‌های هندبال آسیایی

اخبار استانی/اصفهان در سال های اخیر در ورزش بانوان تیم های باشگاهی و غیر ملی را به مسابقات محلی و قاره ای اعزام کردیم. اما اکنون برای اولین بار تیم هندبال بانوان اصفهان به عنوان قهرمان لیگ 1400 به رقابت های خارج از کشور می رود که می تواند گامی موثر در راستای توجه به ورزش بانوان باشد.

لیگ هندبال بانوان در سال 1400 با حضور 8 تیم برگزار شد که با قهرمانی اردو و نایب قهرمانی تاسیسات دریایی به پایان رسید. همچنین تیم های شهرستان ملایر و شهید شمیل کازرون نیز در همین مکان هستند.

تیم هندبال بانوان سپاهان پیش از این به عنوان قهرمان لیگ در مرحله نیمه نهایی قهرمان شد و پس از شکست کلی به فینال راه یافت تا در آخرین بازی با پیروزی برابر تاسیسات جام قهرمانی را از آن خود کند.

با توجه به قهرمانی آسیا و حضور سربازان به عنوان تنها نماینده ایران در این مسابقات، این تیم سریعتر از سایر رقبا شروع به جذب بهترین بازیکنان و ملی پوشان لیگ کرد.

سپاهان که حالا در لیگ هجدهم عنوان مدافع عنوان قهرمانی را در اختیار دارد، در بازی های آسیایی شانس کسب نتیجه و قدرتمند شدن خواهد داشت.

به این ترتیب آرزو محمدی، آرزو کیانی آرا و مریم یوسفی به جمع 3 بازیکن ملی پوش اضافه شدند.

همچنین، قرارداد توسط دیگر نظامیان و سربازان موثر تمدید شد.

قبل از لیگ مینا وطن پرست، هانیه لک، مژگان گرممانی، ساناز رجبی و زهرا فقیهی در اختیار تیم ملی بودند که مهره های اصلی اصفهان برای رسیدن به قهرمانی بودند. اما حالا با جدایی 4 نفر از آن، تغییرات اساسی در تیم به وجود آمده است.

وطانبراست در تیم عربی عراق لیونر شد و هوزورش در لیج عراق شد که نتوند صبحان را در بازیهای اسیایک کند کند. اما ساحبتهای از کابتان کاپیتان پس از گرمهین اسیا به جمع تعلیف پوشان متره است.

از سوی دیگر با مذاکرات انجام شده بین باشگاه و فدراسیون، مونتسرات پوچه دیاز سرمربی تیم ملی هدایت و مربیگری این تیم را برعهده گرفته و اعظم قینانی مربی فصل قبل نیز به عنوان سرمربی این تیم حضور دارد. در کنار تیم

حالا نمایندگان اصفهان و ایران ششم مهرماه راهی قزاقستان می شوند تا گامی بلند در مسیر پیشرفت ورزش بانوان بردارند و اولین تجربه باشگاه های آسیایی را کسب کنند.

محمدرضا ساکات، مدیرعامل باشگاه با اعلام اینکه تیم هندبال بانوان این باشگاه برای اولین بار به مسابقات آسیایی می رود، گفت: همچنین در باشگاه تلاش و برنامه ریزی بر این اساس است که همزمان با فعالیت آقایان، بانوان نیز مورد توجه قرار می گیرند و این موضوع در قالب یک برنامه بلند مدت و قطعی در هیات مدیره باشگاه طراحی شده است. مدیران و سیاست های مشخص

وی ادامه می دهد: این روزها مسابقات هندبال بیش از سایر رشته های ورزشی برگزار می شود و دختران شایسته ایران اسلامی که به استثنای عفاف و حجاب قهرمان سال گذشته لیگ برتر ایران شدند و امسال نیز به عنوان تنها نماینده. جمهوری اسلامی ایران در مسابقات قهرمانی هندبال بانوان باشگاه های آسیایی حضور دارند.

مدير باشگاه اسپهان با اشاره به روند آماده سازي تيم هندبال بانوان اين باشگاه، توضيح مي دهد: آماده سازي بازيكنان به همراه كادر داخلي و يك مربي بين المللي با تجربه از اسپانيا از دو ماه گذشته در حال پيگيري است. برای حضور در مسابقات آسیایی و همه برای حضور دختران اصفهانی به دنبال نماینده ایران هستیم

میانگین سنی این تیم 22 سال اعلام شده است و برای اولین بار جدایی خود را اعلام می کند.

بر اساس اعلام فدراسیون هندبال آسیا هفت تیم در مسابقات قهرمانی هندبال بانوان آسیا حضور خواهند داشت و این تیم به عنوان نماینده ایران حضور خواهد داشت.

بر اساس پنجمین دوره رقابت‌های هندبال، مسابقات قهرمانی بانوان آسیا، تیم‌های ورزشکارانی از قزاقستان، کره جنوبی، ازبکستان، ازبکستان، هند، هند، ایران، ایران، قزاقستان و ال. قرین از کویت. .

به گزارش اخبار استانی، رقابت های این دور از مسابقات در یک گروه به صورت میزگرد با حضور هفت تیم برگزار می شود.

پنجمین دوره مسابقات هندبال از تاریخ 9 تا 17 مهرماه 1401 (یک روز تا نهم مهرماه 1391) به میزبانی شهر آلماتی پایتخت قزاقستان در باشگاه بانوان آسیا برگزار می شود.

دختران ارتش به عنوان نماینده ایران نهم شهریورماه به میدان می روند و رقابت های قهرمانی آسیا را مقابل کره جنوبی آغاز می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا