اخبار استانی

دستفروشی از سر نداری است/ لزوم ساماندهی دستفروشان گرگان با حفظ کرامت انسانی

Есна/گولستان عضو شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه مردم به دستفروشی دسترسی ندارند، افزود: دستکش باید با دقت و برای حفظ کرامت انسانی انجام شود.

حمیدرضا آقاملایی امشب (سه شنبه 13 فروردین 1401) در پنجاه و سومین جلسه کمیسیون خدمات، شبکه، منظر و فضای سبز شهری که با حضور پیمانکاران خدمات شهری در سالن اجتماعات ساختمان شهر برگزار شد. شورای شهر گرگان گفت: خدوم شهر سهری است، شهر گرگان از پاک و تامیز کیشور است.

وی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان حوزه خدمات شهری را یکی از پرترددترین مناطق شهرداری دانست و ادامه داد: شهر گرگان یکی از توریستی ترین شهرهای کشور است و به همین دلیل انتظارات عمومی از این حوزه بسیار بالاست.

وی با تأکید بر اینکه «پیاده‌روی» یکی از چالش‌هایی بوده که محیط شهری گرگان به‌ویژه خیابان امام خمینی (ره) را تحت تأثیر قرار داده است، خاطرنشان کرد: مردم به دستفروشی می‌پردازند و باید مراقب کرامت انسانی باشند.

وی با بیان اینکه برخی از محله های شهر گرگان با کمبود سطل زباله مواجه هستند و این امر باعث شده تا شهروندان زباله های خانگی خود را در حاشیه خیابان رها کنند، تصریح کرد: مقدمات خرید 500 جعبه دیگر و خرید فراهم شده است. برنامه ریزی هایی انجام شده و در آینده نزدیک پس از خرید و انتقال به گرگان خدمات شهری را در مناطق مختلف مورد نیاز مستقر خواهیم کرد.

وی تحقیقات میدانی را مهمترین راه حل مشکلات شهری عنوان کرد و افزود: برای اینکه بتوانیم مشکلات را شناسایی کنیم و راه حل اساسی برای حل آنها پیدا کنیم باید تحقیقات محلی داشته باشیم و علاوه بر شنیدن مشکلات و نظرات مردم شهروندان، موانع بر سر راه نیروهای خدمات شهری را هم جمع کنیم

عضو شورای اسلامی شهر گرگان بر نیازها و مطالبات نیروهای خدمات شهری تاکید کرد و گفت: باید در کنار مردم و نیروهای خدمات رسان برای رفع مشکلات آنها بنشینیم.

لازم به ذکر است در این جلسه تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان و کارشناسان و پیمانکاران شهرداری حضور داشتند و مطالبات و نظرات خود را در زمینه ارتقای کیفیت خدمات رسانی به شهروندان ارائه کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا