عمومی

دست دلالان از محصولات کشاورزی کرمان کوتاه شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان ها: با وجود خشکسالی و کم آبی در استان کرمان، این استان نیز یکی از استان های کشاورزی محور است و شغل اکثر مردم این استان کشاورزی یا مربوط به کشاورزی است. رتبه اول تولید پسته در جهان و رتبه دوم در تولید خرما، رتبه سوم در تولید ترکیبات، رتبه دوم در تولید پنیر و به ویژه در تولید محصولات شیرین در تولید از 7 محصول بیشتر از بقیه استان های کیشور ربده است و فقط در جنوب کرمان سالانه 5 میلیون تن محصول تولید می شود.

نکته دیگر اینکه در استان کرمان تولید محصولات مختلف در فصل زمستان امکان پذیر است و در زمان سرما در کشور از مزارع شهرستان های جنوبی استان برای کشت محصولات مختلف استفاده می شود.

در این استان 70 نوع محصول باغی و 50 نوع محصول کشاورزی تولید می شود و نکته جالب اینجاست که 17 درصد باغات کشور در استانی است که میانگین بلندمدت بارندگی آن تنها 124 میلی متر است و این میزان بارندگی را به خود اختصاص داده است. در سال های اخیر با وجود فشار کشاورزان تامین نشده و زیرزمینی نیز ادامه دارد

نکته دیگر اینکه در استان کرمان تولید محصولات مختلف در فصل زمستان امکان پذیر است و زمانی که کشور یخبندان است مزارع شهرستان های جنوبی استان زیر کشت محصولات مختلف قرار می گیرد و نیاز کشور است. چنین محصولاتی

دلال فربه و کشاورز مشرود تر می شود

در آن ستقوم اما وقتي به ستوستو خانوارهاي کشاورز استان کيندي کينديٹ قسمتی از குருக்க்குத்து ஜெமியியியிய் அம் ப்ப்பிய் மாலை வால்ல் வ க்குக்க்கியுக்கியுக்கு ஡ார் தைத்தை தைத்தை

نه تنها در زمینه توزیع محصول، بلکه در شبکه نیز وجود دارد э با توزیع بذر، کود، کود و محصولات کشاورزی در استان برگزار می شود.

در مورد محصولات کشاورزی کوتاه می شود

در هنگام برداشت هر محصول کشاورزی، دلالان که اکثرا غیر بومی هستند ظاهر می شوند و به طور هماهنگ قیمت محصولات مختلف را پایین می آورند تا جایی که قیمت محصول زیر قیمت تولید باشد و در نهایت دولت وارد می شود. نوشت و سودی هم به جیبش نرود کریپی می‌کند.

این چرخه هر ساله در کرمان تکرار می شود، محصولاتی که می توانند بازارهای کشورهای عربی را تسخیر کنند در بیابان های جنوب کرمان به فروش می رسند و در چند کیلومتری بازارهای کشورهای عربی زیر نور آفتاب نابود می شوند و محصولات تولیدی کشورهای آمریکای جنوبی در بازار میوه و تره بار کشورهای حاشیه خلیج فارس به فروش می رسند.

هر بار مسئولان استان کرمان و گاه کیشور در این زمینه ابراز نگرانی می کنند و از رفع این مشکلات و موانع صادرات صحبت می کنند اما در نهایت محصول کشاورزان یا به دست کشاورزان می رسد. دلالان یا در زمین های کشاورزی خراب شده اند.

هر بار مسئولان استان کرمان و گاه کیشور در این زمینه ابراز نگرانی کرده و از ضرورت رفع این سختی ها و موانع صادرات صحبت می کنند.

هر سال افت قرآة فرلتودة قربسونی در سوبه کرمان به روست کین جنگ شروع می شود و از بهمن ماه تا اوایل تابستان این مشکل تکرار می شود، دولت های مختلف برنامه های مختلفی در این زمینه ارائه کرده اند و در 2 سال گذشته بحث قرارداد کشاورزی مطرح شده است، اما این طرح باعث می شود برخی از اراضی کشاورزی با شکست مواجه شوند. و کشاورزان بیکار مانده اند

کشاورز کاره‌ای جز فروش تلگو به دلالان دهرید

محمد از جمله کشاورزان جنوب کرمان است که در گفتگو با آنلاین می گوید: در جنوب کرمان سیلاب های اخیر تاثیری در تامین آب های زیرزمینی نداشته و مردم برای کشاورزی آب ندارند، هر سال بر عمق چاه ها افزوده می شود. و عرض زمین کشاورزی نیز کاهش می یابد.

در مورد محصولات کشاورزی کوتاه می شود

وی گفت: اگر محصول را در زمین کشاورزی زیر آفتاب سوزان جنوب کرمان نفروشیم، ظرف چند روز خراب می شود، کامیون داران نیز با دلالان هماهنگ می شوند و کامیون داران هزینه های سنگینی از کشاورزان دریافت می کنند. امکان حمل محصول به بازار استان های مهم نیز از بین خواهد رفت.

وی افزود: تعرفه های صادراتی نیز به قدری بالاست که امکان صادرات وجود ندارد و یا صادرات ممنوع است تا سطح عرضه در داخل کشور کاهش پیدا نکند و قیمت ها بالا نرود.

جنوب کرمان راه ندارد و فرودگاه نتوانسته تاثیری در حوزه حمل و نقل داشته باشد و تنها راه حمل و نقل جاده ای است.

محسن یکی دیگر از کشاورزان ابوظبی است که می گوید: دولت باید زمین را برای عرضه مستقیم محصول از مزرعه تا میدان میوه فراهم کند و حداقل استان های بزرگ، جنوب کرمان جاده ندارد و فرودگاه نمی تواند تاثیری داشته باشد. در مورد حمل و نقل و حمل و نقل زمین و تنها راه حمل و نقل و انتقال جداهای است که به قرآن های و کارک کاموین است.

وی از دولت در سفر به سون کرمان کره‌ای کره‌ای بری کره‌ای بری کره‌ای بری کره. جيب خود میریزند بیندیشند.

آنها کشاورزی را نابود می کنند

وی گفت: کشاورز از کشتر منزل جمی است و دلان کشاورز را زیر پای خود له می‌کند تا به سود برسند.

وی افزود: در صورت تاکید بر افزایش تولید در میدان، مسئولان نیز همکاری لازم را داشته باشند تا زحمات کشاورزان به نتیجه برسد.

اکنون مردم جنوب کرمان منتظرند تا دولت سیزدهمین قفلی را که سال هاست بر سر زندگی گذاشته شده باز کند و زمین برای تولید صادرات محور و افزایش تولید آماده شود.

دکمه بازگشت به بالا