اخبار استانی

دشمنان دنبال رونق تولید در ایران نیستند/ چرا آرژانتین ورشکست شد؟

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از مشهد، حجت‌الاسلام اباصالح راجی در مرکز کانون‌های بسیج اساتید استان و واحدهای جامع دانشگاه آزاد اسلامی که با همکاری جهاد تبیین به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار می‌شود، هشتم گفت: جهاد تبیین ناظر بر حرکت دشمن است که ببینیم دشمن از کجا حرکت کرده و سپس برای دفع آن عملیات طراحی و اقدام کن.

وی با بیان اینکه هشت سخنرانی رهبر معظم انقلاب به جهاد تبیین مربوط می شود و فرمودند: «جهاد تبیین فریضه های قطعی و فوری است»، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در تاریخ اول فروردین سال ۱۳۹۷ در حرم امام رضا (ع) فرمودند که امروز مهم ترین. چالش ما استنی استنی در ذهن دانشجویان یک سری مسائلی که با واقعیت وجود ندارد و در این فضا جهاد تبین عامل تبینده امل نجاتده امل تبینده امال نجاتده است.

این مدرس محل یادآوری می‌شود: دشمن به دنبال تحریف جمهوری اسلامی است، به طوری که اگر جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین خدمات جهان را هم انجام دهد، مورد توهین و ناسزا قرار می‌گیرد و حتی اگر در غرب هم بزرگ‌ترین خیانت‌ها باشد باز جمهوری اسلامی. توهین قرار میگیره.

راجی با بیان اینکه همه جوانان به دلیل تحریف که دشمن به وجود می‌آورد می‌تواند یک سری ابهامات و شبهات را داشته باشد و به دنبال مقایسه ایران با امارات و … هستند، اضافه کرد: را و انگلیس آن را ساخت و ژاپن آن را پرتاب کرد و کشور امارات در آن هیچ نقشی نداشت، در حالی که جمهوری اسلامی ۱۵ سال پیش ماهواره را طراحی، ساخت و پرتاب کرد، اما تحریف‌های به وجود آمده برای برخی از جوانان ایجاد شد. این نمایشهای انقلاب را نبینند.

اصول مهم مورد هجمه دشمن در جهاد تبیین روشنگری شود

وی بیان کرد: در جهاد تبیین باید اصول و مبانی مهم هجمه دشمن تبیین شود، اصولی آزادی، عدالت، استقلال و استکبارستی و … که دشمن در تلاش است عملکرد ما را نسبت به این اصول زیرسؤال ببرد و وجهه جمهوری اسلامی را انجام دهد. خراب کند.

این مدرس مطرح می کند: در جهاد تبیین باید با تطهیر و بزک پهلوی مقابله کرد، چرا که دشمن در تلاش است حکومت فاسد پهلوی را ثابت کند و کند که در دوران پهلوی مردم در امنیت باشد، اما قدر نشناختند و حالا پس از ۴۰ سال انقلاب. بفهمند که اشتباه کرده‌اند، که در زمان پهلوی بحران تورم و مشکلات زیادی دارند که آنها را دارند

این پژوهشگر افزود: از برنامه‌های جهاد تبیین برای روشن‌نمایی، شفاف‌سازی و مقابله با بزک و تطهیر پهلوی، بیان نظام‌های نظام و انقلاب اسلامی به مردم است که در کتاب‌های چهل ساله، ۱۹ هزار سند بین‌المللی درباره این طرح‌ها بررسی شده‌اند.

وی اضافه کرد: تعداد افراد در جامعه قبل از انقلاب از تمام منطقه به جز افغانستان پایین بود، اما اکنون تعداد افراد در کشور ما از منطقه بالاتری است که این نیز یکی از نظام های نظام و انقلاب اسلامی است. همچنین در ۴۳ سال انقلاب اسلامی بالاترین رشد شاخص توسعه انسانی را داشتیم.

این مدرس حوزه بیان کرد: اگر نگاهی به انقلاب و اثرگذاری آن را داشته باشد می‌توان مشاهده کرد که انقلاب بسیار قوی بوده و در عرصه‌های مختلف به خوبی درخشیده است، به طوری که دشمن برای از بین بردن جایگاه نظام و انقلاب، ضعیف کردن و ضربه زدن با آن. اگر نمی خواهید آن را انجام دهید، نمی توانید آن را انجام دهید.

راجی تشریح کرد: اگر در کشور مشکلاتی وجود داشته باشد، اما دشمن می‌خواهد مشکلات را به پای گفتمان انقلاب اسلامی بگذارد، در حالی که زمان انقلابی عمل موفق شد و مشکل آن را ایجاد کرد که از انقلاب و انقلاب روی برگردانیم.

این پژوهشگر متذکر شد: تجربه موفق و ناموفق را بررسی کرد و از تجربیات موفق استفاده کرد، اما از توصیه‌های آنها حذر می‌کنیم و به آن عمل نمی‌کنیم، چرا که هیچگاه توصیه‌هایشان به‌گونه‌ای نیست که غیر از آنها موفق شوند.

این مدرس حوزه یادآور می شود: به عنوان نمونه ای که به رونق تولید می شود، تولید می شود که به رونق برسند نیازی تولید نمی کند، توصیه می شود که تعرفه های وارداتی را انجام دهند و آنها کالاهای متنوع با قیمت پایین را به آن عرضه کنند. کشورهای واردکننده این امر باعث وابستگی کشور می‌شوند، مانع از استقلال و تولید، کاهش ارزش ملی و ورشکستگی کارخانه‌های این کشور می‌شوند که نمونه بارز آن آرژانتین است.

راجی اضافه کرد: جهاد تبیین مصالح و ابزار می‌خواهد که شجاعت و سواد دو عنصر آن است و جوانان، استادان و مبلغان برای افزایش سواد مهم در این زمینه می‌توانند کتاب جعبه سیاه، رشد چهل ساله، معجزه تولید، جهاد امیدبخش و اصول اقتدار و جهاد. امیدوار را مطالعه کنند.

انتهای پیام / ۴۰۷۸ /

دکمه بازگشت به بالا