اخبار استانی

دعای روز بیستم ماه رمضان / درخواست از خدا برای تلاوت قرآن و بهشت

دعای روز بیستم ماه رمضان / درخواست از خدا برای تلاوت قرآن و بهشت

در شرح دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان آمده است: منظور این است که میگوییم خدایا درهای بهشت ​​را بر روی من بگشای این است که خداوند ما را از گناهانی که در طول عمر خود انجام داد، پاکسازی و حسنات و کارهای نیک ما را افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی؛ شرح دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان به شرح ذیل است:

«اللهم افتح لی فیه أبواب الجنان واغلق عنی فیه أبواب النیران و وفقنی فیه لتلاوة القرآن یا منزل السکینة فی قلوب المؤمنین. »

خداوندا، درهای بهشا و درهای درهای آتش ببند، مرا توفیق تلاوت ببن عطا فرما، ای نازل کننده آرامش در دلهای مؤمنان. »

مرحوم آیت الله مجتهدی در شرح دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان درباره ابواب بهشت ​​میگوید: در اینجا به این معناست که میگوییم خدایا در بهشت ​​را بر روی من بگشای این است که خداوند ما را از گناهانی که در طول عمر خویش انجام دادهایم پاکسازی و حسنات و کارهای نیک ما را انجام داد. را ایجاد می کند. چرا که تا انسان گنهکار باشد و از خیرات و حسنات به دور باشد، بهشت ​​بر او حرام خواهد بود و تنها در بهشت ​​روی او گشوده می شود که هیچ گناهی بر او نباشد و اینکه میگوییم درهای بهشت ​​را بر روی ما بگشای، به این خاطر. است که به ما عنایت فرماید تا در دنیا زندگی کند که خداوند می تواند در آخر هر دری که خوات کند.

وی در شرح فراز دوم این دعا می کند: برای اینکه بفهمیم منظور از «اغلق عنی فیه ابواب النیران» و «در این روز درهای آتش دوزخ را بر من ببند» چه می شود؟ اشاره می‌نماییم به فرموده خداوند عزوجل در قرآن کریم: الم یعلموا آنه من یحاد الله و رسولا فان له. یعنی آیا نمیدانند که هرکس با خداوند و رسولش دشمنی آتش جهنم را برای اوست که در آن جاودان خواهد ماند و با توجه به این آیه شریفه در مییابیم ما در این روز در اصل با این دعای خداوند میخواهیم ما را از کسانی که میخواهند. دستورات ذات اقدسش و رسول گرامی اش پیروی میکنیم. کرا که پیروی از خداوند و رسولش برابر با رستگاری در دنیا و آخرت و دوری از آتش دوزخ است.

دکمه بازگشت به بالا