اخبار استانی

دوئل ایران و آمریکا در الثمامه دوحه؛ یانکی‌ها به دنبال انتقام از یوزها

جام جهانی 2022 قطر

تیم های ملی فوتبال ایران و آمریکا برای رسیدن به مرحله حذفی جام جهانی 2022 قطر که در اختیار ایران است تلاش می کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی آنا، تیم های ملی فوتبال ایران و آمریکا آخرین دیدار خود در گروه B جام جهانی 2022 قطر را ساعت 22:30 فردا شب در ورزشگاه الثماثه دوحه برگزار می کنند.

ایران پس از زنده نگه داشتن امیدهای خود در جام جهانی، با شکستی دراماتیک مقابل تیم چشمگیر آمریکا روبرو می شود که برای هر یک از تیم ها کافی است تا با سه امتیاز به مرحله حذفی صعود کنند.

**وضعیت آخر هم همینطور

تیم ملی ایران در مدردان مردان راب پیگ میریسید به تیمی به رابی به ریسید به ریسید به من در ک به نظر می رسد ایران در جریان پیروزی 2 بر صفر مقابل ولز به عملکرد مطلوب خود بازگشته است که باعث شد امید زیادی برای صعود به جام جهانی داشته باشد. گل های دیرهنگام رزبه چشمی و رامین رضاییان تیم کارلوس کی روش را در دیداری که شایسته پیروزی بود به حداکثر امتیاز رساند.

در دسترس بودن سردار آزمون، مهاجم لورکا از ابتدای بازی با ولز، تیم کی روش را با تهدید هجومی تری همراه کرد و این بازیکن 27 ساله به خوبی با مهدی طارمی ترکیب شد که بر خلاف گروه اول. بازی، شرکای قوی در کشتن حریفان هستند. آزمون از ابتدای مهرماه به دلیل مصدومیت از ناحیه پا برای تیم باشگاهی دور بود و در سه نوبت تحت مداوا قرار گرفت تا اینکه به طور معجزه آسایی برای ادامه کار روی پاهایش ایستاد.گل دقیقه 68 در حالی که تیمش در حال تعقیب بود. آنها مجبور شدند بازی را انجام دهند اما هرگز دست از تلاش برنداشتند و در آن زمان دو گل به ثمر رساندند تا اژدهاها با حداقل امید در بازی با انگلیس وارد زمین شوند.

ایران که اکنون با سه امتیاز از دو بازی در رده دوم گروه B قرار دارد، می داند که با برد مقابل آمریکا قطعا برای اولین بار در تاریخ خود به مرحله حذفی جام جهانی صعود خواهد کرد. حتی یک تساوی در صورت توقف بین ولز و انگلیس کافی است. در هفته اول این جام جهانی ژاپن و عربستان به عنوان هر دو تیم آسیایی برای بزرگان دردسر قابل توجهی ایجاد کردند اما در بازی دوم شکست خوردند. هال ایران می‌توندی فردا شب با از کاک بری ولین بر به کاره کهن بیفزاید.

ملی پوشان در آخرین بازی خود در گروه B از خدمات علیرضا جهانبخش محروم خواهند شد زیرا بازیکن سابق برایتون پس از به چالش کشیدن کریس مفام از ولز در مراحل پایانی مسابقات دومین کارت زرد خود را دریافت کرد. سردار آزمون پس از حضور 68 دقیقه ای خود در زمین مقابل ولز، با آسیب دیدگی دست و پنجه خود را به وضوح نرم کرد، حضور او از ابتدا مشکوک است، هرچند با توجه به کیفیتی که آزمون به تیم می بخشد، رویکرد او از ابتدا امکان پذیر است. بیندازد را به هرکت بیندازد پس از مصدومیت شدید از ناحیه سر در اولین بازی ایران با انگلیس در جام جهانی، علیرضا بیرانوند به دلیل پروتکل ضربه مغزی از بازی با ولز غایب شد اما اگر کوروش تصمیم به کنار گذاشتن سیدحسین حسین بگیرد، این بازیکن 30 ساله می تواند در این مسابقه بازگشت حیاتی; که براب ولز کلین شیت کرد.

**شرایط ستاره ها و راه‌راه‌ها

تیمی که در مرحله گروهی این تورنمنت نتوانست از هیچ یک از دو بازی حداکثر امتیاز را کسب کند، نشان داد که می‌خواهد چشم‌انداز جدیدی در فوتبال بین‌المللی باشد و ستاره‌های جوان، پرانرژی و با استعدادی داشته باشد. پس از دهه ها رقابت آمریکا در سطح بالا در اروپا که منظره نادری بود، 10 بازیکن جوان از این دست در ترکیب “ستارگان و راه راه” (عنوان تیم ملی آمریکا) به مصاف انگلیس رفتند و در بخش های زیادی از آنها انگلستان را زیر رویاهای خود قرار دادند و تنها یک پایان ضعیف باعث شد مردان نتوانند اولین پیروزی خود در جام جهانی را کسب کنند. آخرین پیروزی بر سه شیر در سال 1950 برای یانکی ها به ثبت رسید.

وستون مک‌کنی پس از عدم توجه بوکایو ساکا، یک پنالتی از درون محوطه جریمه به ثمر رساند، در حالی که اندکی پس از آن کریستین پولیسیچ با تلاشی وحشیانه به دروازه ضربه زد و جردن پیکفورد سعی داشت توپ را از دروازه خارج کند. چیزی که واقعاً برای ایالات متحده برجسته بود، ورزشکاری و سرعت آنها در مقایسه با همتایان انگلیسی آنها بود، با مدافعان کناری سرژانو دست و آنتونی رابینسون که سرعت را در کناره ها ایجاد کردند، در حالی که تایلر آدامز جود بلینگهام و میسون مانت را در وسط پنهان نگه داشتند.

در صورت شکست ایران در روز سه شنبه در مرحله حذفی، دیدار با هلند، اکوادور یا سنگال در انتظار این تیم خواهد بود و اگر ستاره ها و ستاره ها بتوانند گل های خود را جلوی دروازه قرار دهند، می توانند یک تهدید واقعی برای کشورهای نخبه در مراحل پایانی است

ایالات متحده قبل از بازی فردا شب هیچ نگرانی جدیدی برای مصدومیت ندارد، زیرا توجه اکثر هواداران و رسانه ها معطوف به کمبود زمان بازی برای جیووانی رینا از دورتموند است که تاکنون تنها 15 دقیقه از بازی های جام جهانی را دیده است. . حاجی رایت جایگزین جاش سارجنت در ترکیب اصلی آمریکا مقابل انگلیس شد، تنها تغییری که نسبت به مسابقه داشت این بود که هنوز موقعیت فوروارد برای آمریکایی ها پیدا نشده است زیرا او همچنان در تلاش برای یافتن ستاره تیمش است. برندان آرونسون در دو بازی اخیر نقش خود را روی نیمکت لیدز ایفا کرده است و به نظر می رسد فردا هم شانسی پیدا کند.

** ترکیب احتمالی دو تیم:

ایران: سيد حسين حسيني; رامین رضاییان، سید مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، میلاد محمدی; علی قلیزاده، احمد نوراللهی، سعید عزتاللهی، احسان حاج‌صفی. مهدی طارمی، سردار آزمون.

آمریکا: متترنر; سرجينو دست، واكر زيمرمن، تيم ريم، انتوني رابينسون; تيلر آدامز، يونس موسي، وستون مككني; کریستین پولیسیچ، تیموتی وه‌آ، حجی رایت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا