اخبار استانی

دولت ۷۰ درصد از حق بیمه کشاورزان را پرداخت می‌کند

عضو هیئت مدیره صندوق بیمه کشاورزی:

در بودجه سنواتی نزدیک به 70 درصد سهم دولت و به طور متوسط ​​حدود 30 درصد سهم کشاورز برای پرداخت حق بیمه در نظر گرفته شده است و دولت بر اساس بیمه نامه های صادره از سوی صندوق بیمه کشاورزی سهم خود را پرداخت می کند.

به روگر کروف عکستدی این به نقل از منزیرت جهاد کاکروزی، تورج سعیدی، عضو هیئت مدیره فیشک بیشمه کاکروسی گفت: امسال اجرای طرح تولید در تالاب های کشور در سطح 4.2 میلیون هکتار و در بیش از 21 استان برای 9 محصول اساسی هدف گذاری شده و تاکنون حدود 300 هزار هکتار از این اراضی بیمه شده است.

تورج سعیدی گفت: وزارت جهاد کشاورزی در دو هفته اخیر بخشی از حق بیمه سهم بیمه گر در این طرح را پذیرفته است به طوری که به ازای هر هکتار 50 هزار تومان به حق بیمه اضافه شده است که این امکان را فراهم می کند. قبول بیمه در این افزایش یابد

وی ادامه داد: پیش بینی می کنیم در مدت زمان باقیمانده بتوانیم از 4.2 میلیون هکتار زمینی که در بیابان ها تولید می شود، بخش قابل توجهی را بیمه کنیم.

سعیدی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر سهم دولت از بیمه کشاورزی در لایحه بودجه سال 1402 گفت:مبلغ آن بیش از 10,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000.000.

وی تصریح کرد: در بودجه سنواتی نزدیک به 70 درصد سهم دولت و به طور متوسط ​​حدود 30 درصد سهم کشاورز برای پرداخت حق بیمه در نظر گرفته شده است و دولت بر اساس بیمه نامه های صادره از سوی صندوق بیمه کشاورزی سهم خود را پرداخت می کند. و صندوق نیز مجموعه حقوق بیمه ای که از دولت و بیمه گذاران اخذ می کند، غرامت را به بیمه گرانی که از نیروهای طبیعی تحت پوشش بیمه ای متحمل خسارت شده اند پرداخت می کند.

**سهم 6 هزاز بلیدینی دولت از حق بیمه کروزیی

عضو هیأت مدیره صندوق بیمه کشاورزی سهم دولت از حقوق بیمه کشاورزی در قانون بودجه سال 1401 را 6 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: معادل 25 درصد از این میزان توانسته ایم 1500 میلیارد تومان وصول کنیم. میزان.

وی افزود: در قانون بودجه در تبصره (5) ماده واحده مشارکت دولت در بیمه کشاورزی تسریع شده و بر این اساس دولت سالانه بخشی از حق بیمه را برای پرداخت جریمه به بیمه شدگان پرداخت می کند. که در اثر نیروهای طبیعی تحت پوشش بیمه در بخش کشاورزی متحمل خسارت شده اند

سعیدی یکی از راه های بیمه کشاورزی را تولید طرح های نوین بیمه دانست و گفت: ما در تولید طرح بیمه در بخش کشاورزی پیشتاز هستیم و در دنیا سبکی مانند طرح طیور و آبزیان داریم و می توانیم. آن را به کشورهای دیگر آموزش دهید اما در برخی بیمه ها موانع بزرگی داریم که ناشی از عدم آگاهی نیست، بلکه داده های مورد نیاز مانند میزان تعرق، تبخیر و سرعت باد در سطح کشور را انجام می دهد. وجود ندارد که بتوان بر اساس آن تحلیل کرد.

وی ادامه داد: در پنج سال اخیر یکی از کارهایی که در حوزه بیمه انجام می دهیم جمع آوری داده هاست به طوری که میلیاردها داده را در سامانه جامع جمع آوری کرده ایم تا محققان بتوانند بر اساس این داده ها طرح های نوین بیمه را استخراج کنند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا