اخبار استانی

دو برابر شدن ابتلا به یک سرطان در جمعیت زیر ۵٠ سال کشور

دو برابر شدن به یک سرطان در جمعیت زیر 50 سال کشور

فوق تخصص بیماری‌های تشخیص و موارد با اشاره به افزایش دو برابری برای بیماران مبتلا به سرطان در افراد جوان گفت: در ایران طی چهار سال گذشته تنها ۴۴ هزار مورد به سرطان روده بزرگ گزارش شده است که در همین مدت آمار افراد زیر ۵۰ سال به سرطان گزارش شده است. وارش، از ۲۰۰ به ۴۰۰ مورد رسیده است.

به گزارش اخبار استانی و به نقل از انجمن گزارش و پزشک، دکتر رضا ملک‌زاده، درباره برگزاری هفته سلامت غذا (31 اردیبهشت تا 6 خرداد) بیان می‌کند: یکی از موضوعات مهم و مربوط به مسائل مربوط به سلامت افراد است چراکه در حال حاضر در سراسر کشور وجود دارد. جهان سرطان‌ها به طور کلی رتبه دوم علت مرگ و میر را به خود اختصاص داده اند.

وی با اشاره به بیماری‌های قلبی و بیمارانی در رتبه نخست و از آن سرطان‌ها رتبه دوم علت مرگ و میر افراد در جهان است، افزودن: آسیب‌پذیری با جمعیت پیری سرطان‌ها در حال افزایش است که نکته مهمی در سرطان‌ها وجود دارد. خیلی از موارد به این بیماری قابل آبی است.

افزایش سرطان روده بزرگ در ایران

این فوق تخصص بیماری‌ها و توجه به اینکه سرطان روده بزرگ است یکی از سرطان‌های شایع در جهان می‌شود و رتبه سوم سرطان را در جهان به خود اختصاص داده است، توضیح داد: در ایران هم روز به روز موارد ابتلا به این بیماری انجام می‌شود. بیشتر نوشته شده و بر همین اساس هدف هفته سلامت جهان به موضوع سرطان روده بزرگ اختصاص یافته است تا هم مر.

وی بیان داشت: در گذشته بیشتر افراد با سن بالای 50 سال مبتلا به سرطان روده بزرگ می‌شد ولی سن مبتلا به این بیماری کاهش یافته بود و در 10 سال گذشته افراد زیر 50 سال و جوان در موارد مختلف از جمله ایران نسبت به قبل از ابتلا به بیماری بیشتر مواجه شدند. به این بیماری مبتلا شده اند.

این فوق تخصص گوارش و پنجاه نفر با توجه به اینکه غربالگری را به موقع در درمان موفقیت آمیز انواع سرطان از سرطان روده بزرگ بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: بر همین اساس توصیه می‌شود همه افراد بالای سال نسبت به انجام آزمایش مدفوع و غربالگری از طریق کلونوسکوپی اقدام کنند.

ملک‌ ادامه داد: کسانی که در خویشاوندان به خودزاده نزدیک می‌شوند، به سرطان روده بزرگ کرده‌اند، می‌توانند به این بیماری مبتلا شوند.

دکمه بازگشت به بالا