عمومی

راز جاودانگی انسان‌ها کشف شد؟

بر اساس تحقیقات اخیر گروهی از دانشمندان سنگاپوری در دانشگاه فناوری نانیانگ، به نظر می رسد که آنها توانسته اند این کار را از طریق آزمایش انجام دهند. کرم های لولیای به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید به کیلید. به کلید به کیلید.

این آزمایش بر روی نوع خاصی از کرم لوله ای انجام شد که شباهت های ژنتیکی خاصی با انسان دارد. طی آزمایش مذکور، محققان دریافتند که واکنش اضطراب در سالمندان ناشی از رژیم غذایی است گلوکز بالا می تواند طول عمر این افراد را افزایش دهد.

به گفته محققان، یافته های آنها علاوه بر افزایش امید به زندگی، می تواند به راه های جدیدی برای توسعه درمان بیماری های مرتبط با سالمندی منجر شود. سرطان، عقب ماندگی ذهنی و سکته خلق كردن

به گفته پروفسور “Guyolam Tybalt” زیست شناس سلولی از دانشگاه نانیانگ که در تحقیق مورد بحث نیز شرکت داشت، پیری به عنوان یک عامل خطر بسیار مهم در بسیاری از زمینه های آسیب شناسی انسان در نظر گرفته می شود و می تواند باعث ایجاد طیف وسیعی از بیماری های متابولیک از دیابت تا به زول نیور را سبود شود

راز جاودانگی انسانها کشف شد؟

وی ادامه می دهد که در نتیجه تحقیقات آنها می تواند دنیای پزشکی را یک قدم به استراتژی های جدید درمانی برای بیماری های فوق نزدیک کند.

குருக்கு வில்ல் ரியுக்க்குக்கை

همانطور که قبلاً ذکر شد، کرم های لوله ای شباهت های ژنتیکی شگفت انگیزی با انسان دارند، زیرا ظاهراً آنها بیش از 700 میلیون سال پیش نیای کامکیدی لدهاند.

در نتیجه، کرم‌های لوله‌ای نیز دارای ژن‌های مشابهی هستند که انسان از آنها برای تقسیم سلول‌ها یا برنامه‌ریزی سلول‌های آسیب‌دیده برای نابودی استفاده می‌کند. هدف دانشمندان برای دیدن اثرات واکنش اضطراب ناشی از گلوکز ادامه داشت.

این واکنش اضطرابی،پروتئین واکنش باز شده است» nam darde و تجمع پروتئین های مشکل ساز که می تواند منجر به مرگ سلول شود.

برای آزمایش این مورد، محققان از تغذیه با گلوکز بالا در دو مرحله از چرخه زندگی کرم ها استفاده کردند که مرحله اول بعد از بلوغ کرم ها و مرحله دوم نیز تغذیه بود. 5 روز بعد، در سن پسا تورود متل نمر شد; سنی کرم‌ها در بازی بروری و شرایط مشابه تولید است.

راز جاودانگی انسانها کشف شد؟

همچنین به موازات آن، گروه دیگری از کرم ها نیز مورد آزمایش قرار گرفتند که از رژیم غذایی معمولی بهره مند بودند. دانشمندان به مشاهده کرم های افراد مسن که از رژیم غذایی با گلوکز بالا استفاده می کردند، ادامه دادند. 24 روز عمر دردن

این مورد زمانی است که کرم های جوان رژیم غذایی مشابهی دارند 13 روز مردان و کرم ها نیز برای مدت طولانی در رژیم غذایی معمولی استفاده می شوند 20 روز آنها زنده بودند بر اساس یکی از موارد دیگر مشاهده شده در این تحقیق، کرم‌های لوله‌ای مسن‌تر که با گلوکز بالا تغذیه شده بودند، نه تنها چابک‌تر بودند، بلکه انرژی بیشتری در سلول‌های ذخیره خود داشتند. امری که نیشن می دهد فراش پیری آن ها در حال ترکی در کینت ساحیه بوده است.

راز جاودانگی انسانها کشف شد؟

به گفته پروفسور «رنگ لی»، رئیس مؤسسه زیست‌شناسی مکانیک در دانشگاه ملی سنگاپور، بیماری‌های متابولیک در افراد مسن در صورت درمان نشدن عواقب بسیار منفی خواهند داشت، با این حال، تحقیقات مورد بحث بسیار تأثیرگذار است زیرا دانشمندان را به شناسایی موارد جدید سوق داد. مسیرهای سلولی که «واکنش پروتئین باز شده» نام در اود روی تول اوم عمر حیوانات درای رژیم باه گلوکز بالا اهتر می‌پوغارد.

در پایان باید به دو نکته مهم نیز اشاره کرد، اول اینکه شواهد موجود به این معنا نیست که سالمندان می توانند برای افزایش طول عمر خود به رژیم های غذایی پر قند روی آورند. توصیه نمیشود.

همچنین گروه مذکور از دانشمندان اعلام کردند که مطالعات بیشتر برای درک مکانیسم این فرآیند در لوله های کرم ادامه خواهد داشت.

227227

دکمه بازگشت به بالا