اخبار استانی

راه‌اندازی سرویس اینترنت برای صیانت از کودک و نوجوان در استان یزد

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی از IZD، محمدرضا پاکدل گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی در خردادماه سال گذشته، سند «ایمنی کودکان در فضای مجازی» برای دستگاه های مختلف تصویب و در نظر گرفته شد.

وی افزود: بر اساس تکالیف در نظر گرفته شده در سند حمایت از کودکان در فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر فرهنگیان، فضای امنی را برای کودکان در فضای مجازی فراهم کند. موسسات کمتر در معرض محتوای نامناسب قرار می گیرند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دغدغه های وزارت ارتباطات در این سند اطمینان از متناسب بودن محیط امن با سن و محتوایی است که در اختیار کاربر قرار می گیرد که با تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همکاری خوب خانواده ارتباطات کشور با اپراتورهای ویژه تلفن همراه، این משעשע שפעל ו סרבים אינטרטנט שד ראהשים שד.

وی کاکترنشان کرد: براهتنزی سریوس اینترنت کاکا و تناگان (سرویس 456) سه مجازی بری بهمزور کردین بهمنزو کردین در بیزیاز می شود. ابتدا با شماره گیری #456*، دوم از طریق سایت https://456.ir و سوم از طریق اپلیکیشن 456. این امکان برای خانواده ها فراهم شده است تا دسترسی فرزندان و نوجوانان خود به اینترنت را با توجه به سن و شرایط خود تعریف و مدیریت کنند. . . برای این منظور چهار سطح دسترسی در قالب چهار رنگ سبز، سفید، زرد و نارنجی تعریف شده است که در حال حاضر رنگ سبز (برای کودکان زیر 5 سال) توسط اپراتورها فعال شده است و به زودی دسترسی های دیگر نیز انجام خواهد شد. نیز تعریف شود.

پاکدل افزود: امکان دیگری با انعطاف بیشتر در قالب اپلیکیشن فراهم شده است تا جایی که والدین می توانند انتخاب کنند که کدام سرویس، کدام سایت یا کدام اپلیکیشن برای فرزندان فعال شود و برای هر یک از اعضای خانواده می توانند یک سرویس ویژه وصل کنند. سطح دسترسی آنها را تعریف می کند.

وی گفت: کار دیگری نیز به مرور زمان تکمیل می شود که در کشورهای اروپایی فعال شده است تا دسترسی ایمن به خدمات اساسی و مهم مانند موتورهای جستجو و پایگاه داده فراهم شود تا کودکان در معرض محتوای نامناسب در این سرویس ها قرار نگیرند. سایت به آدرس https://456.ir قابل دسترسی است.

پاکدل نوشت: اگرچه حمایت از کودکان در فضای مجازی راهبرد جدی وزارت ارتباطات است، اما سرویس راه اندازی شده یک امکان اختیاری است و هیچ اجباری برای استفاده از آن وجود ندارد و این سرویس ابزاری در اختیار خانواده هایی است که می توانند حضور یابند. کودکان فضای مجازی را مدیریت کنید

46

دکمه بازگشت به بالا