اخبار استانی

راه‌اندازی کرسی‌های آزاد اندیشی در مدارس استان سمنان

اخبار استانی/سمنان مدیر آموزش و پرورش استان سمنان از راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در مدارس این استان خبر داد.

دکتر عادل خلیقی نماینده مردم شاهرود در شورای اسلامی با اشاره به اقدامات خود در مدت کمی بیش از یک ماه در مدیریت آموزش و پرورش استان گفت: در این مدت یک تشکیلات را تشکیل داده ایم. اتاق فکر، و بازدیدهای میدانی را آغاز کرده ایم.”

وی از افتتاح رشته های آزاد اندیشی در مدارس استان خبر داد و افزود: آموزش و پرورش استان ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان و معلمان را به دنبال خواهد داشت.

مدیر آموزش و پرورش استان ادامه داد:

دکتر خلیق همچنین گفت: واردات انحصاری استان نسبت به سایر استان های کشور ضعیف است، بنابراین برای افزایش این واردات برنامه ریزی کرده ایم.

وی از نماینده شاهرود خواست تا به رتبه بندی کارکنان اداری در آموزش و پرورش نیز رسیدگی کند و اظهار داشت: با توجه به اینکه قانون رتبه بندی شامل نیروهای اداری نمی شود و پیش بینی می شود تعداد 3500 نفری که از این قانون بی بهره هستند این موضوع را پیگیری کنند. موضوع در مجمع

دکتر خانی نماینده مردم شهرهای میامی و شاهرود در شورای شورای اسلامی نیز گفت: کار فرهنگیان خاص است زیرا آموزش و پرورش با هیچ دستگاهی قابل مقایسه نیست.

وی افزود: وضعیت استان یک شاخص آموزشی و فرهنگی است. ولايت كوچك است اگر ولايت كوچك باشد ولي اهل عظمت و عظمت بزرگ شده اند.

خانی تاکید کرد: ما نماینده همه مردم هستیم و باید با تمام علایق خود در جایگاه نمایندگی فعالیت کنیم. همچنین مدیر آموزش و پرورش باید نماینده همه سلایق فرهنگی باشد و از اختیارات والدین برای گروه برخوردار باشد.

نماینده شاهرود در مجمع با بیان اینکه باید از مدیران خوب و توانمندی که دلسوز و دارای روابط اجتماعی خوب هستند استفاده شود، بیان کرد: فرهنگیان برای ما جایگاه ویژه ای دارند و هر جا لازم باشد به آنها کمک خواهیم کرد.

وی بر لزوم توجه به توسعه متوازن استان تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم استان را متوازن ببینیم و عدالت را در توزیع امکانات و نیروها قرار دهیم. مصلحت، مصلحت مردم، و نیاز به مردم.

دکمه بازگشت به بالا