عمومی

راه‌های کاربردی برای تقویت قوه‌ تفکر

هر انسانی با توانایی ها و توانایی های ذهنی خاصی به دنیا می آید، اما این مغز آنقدر شگفت انگیز است که اگر آموزش داده شود و تمرین شود، بهتر از آن چیزی است که بوده است.

به روگر اخبار استانی، کھیں مربای مربا نوشت: «مغز انسان عقد اقوب و خارق‌فرده‌ای است. هر انسانی با توانایی ها و توانایی های ذهنی خاصی به دنیا می آید، اما این مغز آنقدر شگفت انگیز است که اگر آموزش داده شود و تمرین شود، بهتر از آن چیزی است که بوده است.

اینیک از دینی که در موز کوبدی روش دارد، قدرت دیگر است; این متفکر، انعطاف پذیر و سریع در هر موقعیتی کار می کند. بری روشد قوه اندیشه، پیشنهادهای مختلفی وجود دارد، مانند ترکین سکوتو کے کے آن دیتیتشن می شود. کتاب خواندن نیز راه خوبی است زیرا ضمن بالا بردن سطح دانش و آگاهی، مرا با جهان و دیدگاه های جدید آشنا می کند که به نوبه خود بر قدرت تفکر تأثیر می گذارد. تعليق، ورزش كردن، خوردن غذاهاي سالم، شنيدن موسيقي غني و شعرخواني براي آن چه از ادبيات غني هستيم مفيد است.

برای رشد قدرت تفکر، همه ما نیاز به انجام رفتارهای متفاوت داریم. مثلاً چند روز در هفته یا چند دقیقه در روز، نوشتن خودکار را در دست بگیریم و با دست مخالف نوشتن را تمرین کنیم، یا شروع به خواندن کتابی با موضوعی کنیم که تاکنون تمایلی به انجام آن نداشته ایم. این نوع تفکر افکار ما را زنده می کند و درهای دنیای جدید را به روی جهانی می گشاید که تاکنون از آن غافل بوده ایم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا