اخبار استانی

راه وشهرسازی پروژهای نیمه تمام بازآفرینی ناحیه غرب راتکمیل کند

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی در استان چهارمحال و بختیاری، یکصد و بیست و دومین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس جمهور و اعضای شورای اسلامی، شهردار ناحیه یک، مسئول مناطق چهارگانه و 6 نفر از معتمدین و نمایندگان محلات پر چالش اشکفتک و مهدیه به بیان دغدغه های خود پرداخته و مشکلات شهروندان را در سطح شهر پیگیری می کنند.

مصطفی حیدری وی در این جلسه با بیان اینکه برخی جلسات علنی با تصویب اعضای شورای شهر برای بررسی و پیگیری مشکلات مناطق و محلات برگزار می شود، گفت: امروز در منطقه غرب حضور نداشته ایم. برای پیگیری مشکلات شهروندان که واقعا حق دارند.

رایس شوری اسلامی شهرکرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد: بازآفرینی بازآفرینی کر شهرکرد را باید راه و شهرسازی بازید راه و شهرسازی و بهیهردی کرد.

و با بیان اینکه برخی از مردم بخشدار غرب در منازل خود از دام نگهداری می کنند، گفت: فرماندار شهرستان و دستگاه های اجرایی ذیربط نسبت به تامین زمین مورد نیاز دامداری و تامین آب این منطقه اقدامات لازم را انجام دهند.

حیدری افزود: سرویس های بهداشتی توسط شهرداری منطقه یک و مسئول منطقه چهار در طرح جامع منطقه غرب برنامه ریزی و برای تخصیص اعتبار در بودجه سال 1402 اجرا می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تاکید کرد: برای جلوگیری از حوادث باید خط لوله فرآورده های نفتی مارون به خارج از محدوده شهر منتقل شود زیرا در صورت بروز حادثه می تواند تهدیدات جبران ناپذیری برای جان، پول و محیط زیست به دنبال داشته باشد. .

وی افزود: همچنین وجود این خطوط در مناطق شهری که با اصول اولیه پدافندی ناسازگار است بی تاثیر است لذا باید به انتقال آنها توسط دستگاه های مسئول توجه بیشتری شود.

هیدری تسریح کرد: با با با به شهرها، باید همه رودی و دروست ها در سلاسی ب در با سلیک ب در کتمین برول نفت نفت مورون مورد توجه قرار گیرد تا در مواقع خطر و تهدیدات احتمالی آسیب پذیری کمتری رخ دهد.

اجرای طرح های توسعه در منطقه غرب و کویر با دید 50 تا 100 ساله ضروری است.

ماشاءالله همچنین وی در این دیدار خواستار نگاه بلندمدت در اجرای پروژه های شهری در شهر و متناسب با ویژگی های فرهنگی شهر شد و تاکید کرد که پروژه های عمرانی در غرب و غرب اجرا شود. مناطق آرامستان با چشم انداز 50 تا 100 ساله.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، داوطلبان و بانوان شورای اسلامی شهر از نمایندگان محلات منطقه غرب دعوت کرد تا دغدغه های خود را در بحث های فرهنگی، اجتماعی و اجتماعی ویژه فرهنگی، اجتماعی، ورزش و…کمیسیون.

پیگیری و بررسی درخواست های منطقه غرب با راهکارهای قانونی

یوسف صادق همچنین در بخشی دیگر از این جلسه با بیان اینکه جلسه علنی شورای شهر در منطقه غرب این امکان را به ما می دهد تا از نزدیک مشکلات مردم را بررسی و برای رفع مشکلات برنامه ریزی کنیم، گفت: تکمیل پروژه های نیمی از بخشدار غرب با توجه به بودجه و تخصیص اعتبارات در پیگرین منتدی شهری کردید.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، فضای سبز و بهداشت عمومی شورای اسلامی شهر خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات تامین آب دامداری های منطقه غرب باید آب وارد منطقه شود و اقدامات لازم انجام شود. برای تکمیل این مشکل ضروری است.

شهروندان قبل از دیدن خانه قدیمی باید سندی را ارائه دهند

محمدرضا بیاتی وی در این جلسه با بیان اینکه طرح منطقه آرامستان غرب در سال گذشته به تصویب شورای شهر رسیده است، تاکید کرد: برنامه ریزی برای احداث منطقه آرامستان در غرب یک ضرورت است و مسئولان شهرداری منطقه یک، منطقه چهار. و سازمان شهرداری های آرامستان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون شهری، حمل و نقل، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر افزود: استراحتگاه های منطقه غرب سلامت روانی را برای ساکنان محلات ایجاد کرده است و ساخت استراحتگاه ها باید جدی و صادقانه باشد. توسط مدیران شهری پیگیری می شود.

وی ادامه داد: منطقه بازیفرینی غرب با مشاورین و طرح هایی برای توسعه اعتبارات دولتی جذب و تعدادی پارک در محلات منطقه غرب اجرا شده است.

رئیس کمیسیون شهری، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر با اشاره به مشکلات تاکسیرانی خط ویژه و تردد و خروج و ورود شهروندان به منطقه غرب، گفت: تاکسی های خط ویژه تفکیک شده است. مهدیه در مقایسه با افزایش تعرفه چالش برانگیزتر و گرانتر در بافت شهری گربه به روب به مرود سوریک دیند.

بیاتی با بیان اینکه مسافت مسیر کمربندی شمالی چالش برانگیزتر است و تردد مردم را با مشکل مواجه کرده است، تاکید کرد: با تخصیص اعتبار برای اجرای پروژه راه و شهرسازی در استان نیاز دارم. تقاطع پل تقاطع کمربندی غیر همسطح شهر شمالی و اجرای طرح.»

وی افزود: برای اجرا و نصب دوربین های مداربسته در مسیرهای منطقه غرب به تصویب شورای ترافیک استان رسیده است.

رئیس کمیسیون شهری، حمل و نقل، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر با اشاره به اقدامات اخیر کشوری، در صورت اختصاص شهر به شهر، کل شهر پاکسازی و تعمیر می شود.

بياتي با عرض المزيد علي السحرها جمعة صحيحة برحروي بينغاه از قربة جرابة است.

رئیس کمیسیون شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر گفت: شهروندان قبل از تخریب منازل و نرده های قدیمی از طریق اداره ثبت اسناد و املاک نسبت به صدور پروانه سند رسمی اقدام کنند. ، ساخت و ساز، ساخت و ساز و… تا به مشکل نخورند کون برای عقل بروی زمین بر روی زمین دفان بیت سند و امالکند، سند استر نیم کند.

منطقه غرب هیچ تفاوتی با سایر مناطق شهرستان ندارد

فاطمه بیگی وی ادامه داد: رئیس منطقه چهار مانند گذشته بومی این منطقه است و به دلیل آگاهی از نیازها، مشکلات و چالش های منطقه غرب، موفق تر عمل کرد، گفت: برنامه محوریت و تحول آفرین بودن یکی از ویژگی های رئیس منطقه چهار بود و اکثر مطالبات را پیگیری می کرد.

رئیس کمیسیون املاک و امور اداری شورای اسلامی شهر شهرکرد با اشاره به ساختمان های شهرداری در غرب شهر که به نفع مردم بوده است، گفت: شهر غرب هیچ تفاوتی با سایر شهرها ندارد. مناطق و ما نماینده مناطق چهارگانه شهرستان شهرکرد هستیم.

نوسازی مدارس در دستور کار کرید

بیگی با بیان اینکه مدیریت نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان باید برای بازسازی مدارس ناحیه غرب گام بردارد، یادآور شد: استانداردهای آموزشی در این منطقه رعایت نشده است، نوسازی و تجهیز مدارس مانند دبستان سیمیه، دبیرستان رقیه و دبیرستان فارابی در دستور کار قرار گیرد.

لزوم ایجاد پارک ویژه بانوان در منطقه غرب شهرکرد

داود نجفی در این برنامه به این نکته اشاره شد که ایجاد چنین فضاهایی باعث افزایش فعالیت اجتماعی بین زنان می شود.

رئیس کمیسیون بودجه، مالی و برنامه ریزی شورای اسلامی شهر ضمن اشاره به اینکه احداث پارک بانوان یکی از مهمترین خواسته های بانوان منطقه غرب است، افزود: احداث پارک بانوان. باید با جدیت پیگیری شود تا هر چه زودتر شاهد نتیجه مطالبات حقوق زنان در این منطقه باشیم.»

وی بیان کرد: حفظ و ارتقای نشاط و شادابی در بین بانوان و آثار مثبت آن در استحکام خانواده نیازمند توجه همه طرف ها از سوی دستگاه های اجرایی شهرستان است و شورای اسلامی و شورای شهر نیز باید به شکل ویژه ای اقدام کنند. پارک برای زنان در دستور کار آنها است

نجفی کاترنشان کرد: ایندیدریم شهرداری شهرکرد در اینده نکندان دور ایهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه.

در ادامه این نشست 6 نفر از شهروندان و نمایندگان محله های پر چالش اشکفت و مهدیه که در صد و بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر حضور داشتند به بیان دغدغه ها و خواسته های خود برای پیگیری و رفع مشکلات میراث اطراف پرداختند. چالش برانگیزترین قلعه، ساخت استراحتگاه و فضای سبز، پیگیری محلات اسلامی، رفع مشکلات مربوط به نگهداری دام در منازل منطقه غرب، نظافت و تعمیر آسفالت، زیباسازی و نظافت، برگزاری مراسم و جشن ها، نمایشگاه توزیع اعتبارات و پروژه های عمرانی در شهر، رفع مشکلات مربوط به سند زمین مسکونی در شمال اشکفت، عدم استفاده از مرکز جامع سلامت، عدم مقاومت مدارس در منطقه غرب، رفع مشکل مسیر ورودی و تقاطع های منطقه غرب، تاکسی و اتوبوس، احداث فرهنگسرا و کمربندی و سرویس بهداشتی عمومی، الحاق و احداث ایستگاه اتوبوس، ساماندهی بازار میوه و سایر کالاها از خواستارترین نمایندگان

دکمه بازگشت به بالا