اخبار استانی

رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش شب گذشته برگزار شد

رزمیش تکیتر 1401 نیروی زمینی ارتش شب گذشته برای اولین بار با سیار عملیات هوایی شبانه بالگردهای مجهز به سیستم دید در شب برگزار شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، 1401 نیروی ارتش زمینی شب گذشته با عملیات سیار هوایی و بالگردهای دید در شب مجهز به سامانه دید در شب برای اولین بار و با حضور سردار سرلشکر غلام مستقر شدند. علی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص)، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده ارتش، سرتیب کیومرث هیدری فرمانده نیروی زمینی. و جمعی از فرماندهان و ناظران عالی رتبه قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) و ورزشگاه نیروهای مسلح در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان برگزار شد.

در آن تافت از رازمیش نیروی زمینی ارتش با چند اسکادران هواپیمای شکاری و تهاجمی برای اولین بار ماموریت گسترده ای را در شب و با حمله تن به تن در منطقه انجام دادند.

بر این اساس پرواز گسترده و هماهنگ بالگردها، تیراندازی در شب، اجرای عملیات سیار توسط تیم های ویژه واکنش سریع 65 در کمترین زمان ممکن، پشتیبانی نیروهای مانور، تبادل اطلاعات، آزمایش و ارزیابی هوا به زمین موشک های بهینه سازی شده با افزایش برد 3 برابری در مقایسه با موشک های نسل قبل و استفاده گسترده از سامانه ها، اقداماتی در این مرحله از رزمایش صورت گرفت.

همچنین نیروهای ویژه تکاوران تیب 65 بلافاصله پس از حمله بالگردها به اهداف مورد نظر، عملیات تاخت شبنا را براب برازیریزیه بمواپکیّت را با موفقیت به پایان رساندند.

نیروهای واکنش سریع ارتش زمینی پس از اجرای ماموریت عملیات ویژه شبانه، بلافاصله توسط چند فروند بالگرد از منطقه هدف 214 خارج شدند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا