اخبار استانی

رنگ و بوی رمضانی و قرآنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، فعالیت های فرهنگی اجتماعی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در ماه مبارک رمضان با حضور جامعه هدف دانشگاه از روز گذشته علاوه بر محافل انس با قرآن و تفسیر سوره نمل و انسان با مراسم جشن میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی. علی‌السلام همراه شد.

جشن بزرگداشت میلاد باسعادت امام حسن مجتبی علیه السلام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد برگزار شد. در این مراسم که به همت کانون دانشجویی و فرهنگی و ادبی برگزار می شود، کانون دانشجویی هلالاحمر و کانون هنری حضرت علی اکبر علیه السلام و به مناسبت بزرگداشت میلاد دومین اختر تابناک سپهر امامت برگزار می شود، محسن رضا بشارت امام جمعه شهرستان، کارکنان، کارکنان، دانشجویان و اعضای خانواده از امام جمعه برگزار می شود. شاعران محلی حضور دارند.

رنگ و بوی رمضانی و قرآنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

این مراسم معنوی شامل برگزاری مسابقه فرهنگی و معارفی، مولودی‌خوانی، پخش بسته‌های افطاری بعد از اغ ن.

محسن رضا بشارت امام جمعه فیروزآباد هم به مناسبت فرارسیدن نیمه ماه مبارک رمضان و ولادت باسعادت امام حسن مجتبی علیه السلام با تبریک این روز فرخنده درباره این امام همام به بیان ویژگیهای اخلاقی ازجمله صبر و شجاعت آن حضرت پرداخت و درباره فضای این ماه مطالبی را عنوان کرد. ه از میان مطالب بیان‌شده طرح و به برگزیدگان جوایزی به قید قرعه اهدا شد.

برنامه های رمضانی واحد فیروزآباد با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی با اهدای لوح قدردانی ش.

به گزارش خبرنگار آنا به مناسبت ماه مبارک رمضان و همزمان با فرارسیدن سالروز میلاد امام حسن مجتبی ( مراسم ضیافت افطاری ویژه اساتید، استادان و بازنشستگان با حضور جمعی از مقامات ادارات، نهادهای دولتی شهر نراق و شهرستان دلیجان و مهدی فرمانده سپاه پاسداران شهرستان دلیجان، رئیس و هیئت رئیسه و جمعی از اعضای هیئت علمی، کارکنان و بازنشستگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق به همراه خانواده‌ها برگزار می‌شوند.

رنگ و بوی رمضانی و قرآنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای نراق و دلیجان در این مراسم گفت: برپایی سفره افطاری ویژه متخصصان، استادان و بازنشستگان با تکریم و پاسداشت اعضای خانواده بزرگ این واحد دانشگاهی در راستا تعظیم شعار الهی انجام شد که جا دارد از بانیان خیری که ما را در مراسم برگزار کند. این مراسم یاری کردند، تشکر کنم.

امین فروغی بیان کرد: اگر امروز شاهد موفقیت و درخشش دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق هستیم همه آن را مرهون و مدیون تلاشهای طاقتفرسای کارکنان، اعضای هیئت علمی و بازنشستگان امروز هستیم و همه آن تلاشها را ارج مینهیم و همه این تلاشها باقیات مؤسسات و همه آنها هستند. دستاندرکاران باشید.

عنوان وی کرد: در ادامه راه اعتلای دانشگاه و اجرای برنامه ها دست یاری شما را میفشارم و امید است با همکاری، همدلی و همفکری همه اعضای خانواده آزاد دانشگاه اسلامی واحد نراق شاهد رونق، پیشرفت و شکوفایی در همه عرصه های علمی، پژوهشی و فرهنگی باشیم.

در حاشیه مراسم قرائت قرآن، شعرخوانی در وصف و ستایش ائمه اطهار (ع) و مولودی‌خوانی، نماز جماع.

به گزارش خبرنگار آنا از اقلید، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و ضیافت الهی و میلاد باسعادت کریم اهلبیت امام حسن مجتبی (ع) محفل انس با قرآن کریم با هدف تعمیق معارف دینی و مباحث فرهنگ اسلامی و ایجاد فضای روحبخش معنوی با حضور هیئت رئیسه، استادان، دانشجویان، مدیران و دبیران و دانش آموزان مدارس سما در مسج دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید برگزار شد.

رنگ و بوی رمضانی و قرآنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

در برنامه غلامرضا صابری معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه و حافظ کل قرآن کریم به بیان نکاتی زیبا از وجوه اعجاز قرآن و نقش آن در سلامت و سعادت جامعه بشری پرداخت.

در این محفل قرآنی مهدی جعفری، قاری ممتاز کشوری آیاتی روحبخش قرآن کریم از جزء چهاردهم را قرائت کردند و در ادامه محمدمهدی مسعودی استاد دانشگاه و مدیر گروه معارف به بیان تفسیر آیات قرائت شده پرداخت.

به گزارش خبرنگار آنا از اراک، به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی جشن کریمانه به مناسبت میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) با حضور ابراهیم گیوکی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام مهدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، محمدباقر توکلی رئیس دبیرخانه هیئت امنای استان، عباس شیخان سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و اعضا دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک برگزار شد.

رنگ و بوی رمضانی و قرآنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

حجتالاسلام مهدی همتی در این مراسم با تبریک ایام میلاد حضرت امام حسن (ع) با اشاره به زندگی کریمانه آن بزرگوار، نکاتی را در مورد روابط خانوادگی و ارتباط دو سویه خانواده ها با یکدیگر، احترام و تقویت این ارتباط بیان کرد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی ارتباط و همدلی بین خانواده ها و دانشگاه را زمینه ساز ایجاد خلاقیت، پذیرش پذیری و آسیب های اجتماعی و خانواده دانست و بر تقویت این همبستگی و وفاق تجزیه کرد.

رنگ و بوی رمضانی و قرآنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

این جشن که با استقبال خوب خانواده کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ازجمله کرسی تلاوت کریم، مولودیخوانی قرآنی، تئاتر، اجرای مسابقه نقاشی و دل نوشته روزه اولیها ویژه فرزندان استادان و برای تا اذان مغرب با برگزاری نماز جماعت برگزار می شود. و ضیافت افطاری به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار آنا از شهری، همزمان با سالروز ولادت سبط اکبر، امام حسن مجتبی (علیه السلام) مر. دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) برگزار شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) در این مراسم اظهار کرد: روش، منش، رفتار و کردار امام مجتبی (ع) نمونه روزگار بود و آن حضرت از بخشندهترین، بزرگمنشترین، باسخاوت، حلیمترین، زاهدترین، راستگوترین. پارساترین، عابدترین، گرامی‌ترین و پرگذشت‌ترین میان مردم بود.

رنگ و بوی رمضانی و قرآنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

حجت الاسلام سیدموسی هاشمی تنکابنی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: این رویداد فرهنگی همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و کسب فیوضات از این ماه الهی و با هدف ایجاد انگیزه و شورونشاط معنوی و مذهبی بین استادان و دانشجویانی که قشر جوان و پویایی کشور هستند. را تشکیل می‌دهند و در جذب جوانان دانشجو برگزار می‌شوند.

در این برنامه قرآنی حامد شاکرنژاد بهعنوان قاری ممتاز و بین المللی و گروه تواشیح سبحان به اجرای برنامه و قرائت قرآن پرداختند و در پایان این مراسم به حائزین رتبه های برتر برنامه های فرهنگی جوایزی اهدا شد.

به گزارش خبرنگار آنا از میانه، در پانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و مغفرت الهی و سالروز میلاد فرخنده کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، نمازخانه. دانشگاه آزاد میانه عطرآگین از رایحه آیات نورانی قرآن شد و جمعی از قاریان و حافظان کلام‌الله مجید با حضور دانشجویان دن.

رنگ و بوی رمضانی و قرآنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد میانه بیان کرد: این مراسم بهمناسبت میلاد فرخنده کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) از سوی معاونت فرهنگی دانشجویی این واحد دانشگاهی برگزار شد که این موضوع از سری برنامه های سالانه دفتر فرهنگ اسلامی برگزار شد.

داود حقخواه افزود: هدف از برگزاری این محفل قرآنی آشنایی و نزدیکی بیشتر دانشگاهیان با کلام الهی و اشاعه و ترویج فرهنگ قرآن بین جوانان و دانشجویان است.

وی بیان کرد: قرآن کلید موفقیت و رستگاری در این دنیا و آن دنیاست. در صورتی که خواندن قرآن باید با عمل و تأمل و دقت در آن حاکم شود.

معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد میانه کرد: مراسم معنوی در طول سال در این واحد داشگ.

در ادامه مراسم قاریان با قرائت آیاتی چند از قرآن مجید، حلوتی دوچندانی به محفل بخشیدند و با اه.

به گزارش خبرنگار آنا از بوشهر، به دبیرخانه دائمی فعالیت های قرآنی سمای کشور (مستقر در مشهد) قرآن کریم با قرائت مجید دریایی، قاری برجسته کشور و حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و با حضور رسول اسکندری معاون آموزش های عمومی و مهارتی سما واحد بوشهر به صورت حضوری و مجازی در بستر سامانه Lms در نمازخانه مجتمع آموزشی پسرانه سمای بوشهر برگزا

مدیر امور فرهنگی سمای واحد بوشهر در این نشست گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان دبیرخانه دائمی فعالیت های قرآنی سمای کشور (مستقر در مشهد مقدس) اقدام به برگزاری کرسی های تلاوت قرآن کریم کرده است.

فاطمه میرزاده عنوان کرد: براین اساس برگزار شد مجلسی به صورت حضوری و برخط در جمع دانش‌آموزان س.

وی اضافه کرد: با حضور در مدارس و همزمانی آن با آغاز ماه مبارک رمضان تلاوتها به صورت حضوری در یک مدرسه و سایر مدارس استانها به صورت مجازی در این محفل نورانی شرکت می کنند.

به گزارش خبرنگار آنا از سپیدان، به مناسبت میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) کریم اهلبیت و ترویج امر روزه میان دانش آموزان با عنوان روزه کلهگنجشکی در کنار خانواده پس از صرف سحری تا ظهر به روزه گرفتن اقدام می کنند. این مدرسه به پاس این فریضه دانش‌آموزان و ارج نهادن به امر روزه و روزه‌داری، نشر و گسترش آن در جا.

مدیر مدرسه سمای سپیدان در این رابطه با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: الصوم جنه من النار، روزه سپر آتش جهنم است، یعنی بهواسطه روزه گرفتن انسان از آتش جهنم در امان خواهد بود.

رنگ و بوی رمضانی و قرآنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

لامرضا حسنی افزود: خداوند روزه را واجب کرد تا بعد از سلامتی بدن، به فکر دیگران به‌ویژه فقرا ش. در این ماه پربرکت خداوند ارزشهای فراوانی برای روزهداران قائل شده است ازجمله تلاوت یک آیه از قرآن برابر یک ختم تمام قرآن، قرار گرفتن شب قدر که ازلحاظ معنویت برابر هزار ماه و اعمال این شب برای بندگان برابر اعمال هزار ماه است.

وی اضافه کرد: یکی از اعمالی که در این ماه ثواب فراوان افطاری به روزه‌داران است که پیام می‌دهد. بنابراین مدرسه تصمیم به برگزاری مراسم افطاری کرد و با توجه به سن کم دانشآموزان در مقطع ابتدایی افطار به صورت پذیرایی برای ظهرهای کلهگنجشکی دانشآموزان در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از قوچان، جشن تکلیف فرزندان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان با حضور اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه در روز اولادت امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان در این مراسم اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی نماز در خانواده یکی از اهداف مورد نظر تدوین شده است که این جشن از جمله آن است.

احسان پولادی عنوان کرد: اگر بخواهیم جامعه ای دوستدار نماز تربیت کنیم باید ابتدا این امر از خانواده ها آغاز شود تا در ادامه رشد و شکوفایی هرچه بیشتر نماز را در فرزندان خود مشاهده کنیم.

وی توصیه کرد که مهربان باشید، نماز اول وقت را فراموش نکنید، دروغ نگویید و زود قضاوت نکنید.

در پایان این آیین به رسم یادبود هدایی به فرزندان به سن تکلیف اهدا شد.

انتهای پیام / ۴۱۲۱/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا