اخبار استانی

رونق کسب‌وکار و اشتغال‌زایی با اجرای رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا، محسن مرادی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در این مراسم با تبریک به صاحبان ایده های فناورانه به آنها توصیه کرد: هیچ کاری را دستکم نگیرید. ایده‌ها را حتماً پرورش دهید و توکل بر خدا کنید.

وی با اشاره به نقش حادثه گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی در رونق تولید و اشتغالزایی بیان کرد: از زمانی که این ایده در ذهن آقای دکتر طهرانچی عالی دانشگاه جرقه زد زمینه هایی فراهم می شود تا ایده هایی در یک نقطه از کشور به کسب و کار تبدیل شود. یک عده از آن ارتزاق کنند و این هم به رونق تولید در کشور و آن منطقه و هم به صاحب ایده کمکی کمکیخ.

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی از تلاش های حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه، حوزه روابط عمومی و سایر حوزه های دست اندر این جشنواره قدردانی و اظهار امیدواری کرد: انشاءالله در سایه این پنهان، دانشگاه آزاد اسلامی رئیس جمهور بیش از گذشته در رشد و نمو. توسعه بخشی از این کشور نقش ایفا کند.

اکبر امینی، معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی نیز در این مراسم با بیان اینکه حدود 20 سال از عملکرد این پارک می‌گذارد افزود: در این مدت 1500 ایده و 700 ایده تجاری سازی شده و 380 طرح نیز در حال تجاری سازی می باشد.

امینی کرد: ظرفیت استان خیلی بیشتر از آن چیزی است که وسعت استان نشان می دهد. در پارک علم و فناوری شرکت‌هایی را داریم که از کسب‌وکار کوچک شروع و تبدیل به شرکت‌های بو می‌شوند

وی ادامه داد: شرایط تحریم باعث ایجاد فکر خلق ایده و تجاری سازی آن می شود و روی پای خودمان بایستی. وشبختانه استان ما در همه حوزه های فناوری پیشرو است.

امینی با بیان اینکه دانشگاه آزاد مشهد را خانه خودم میدانم و این دانشگاه جوانان خوش فکر و خلاق دارد، خطاب به شرکت کنندگانی که در این جشنواره انتخاب نشده گفت: به هیچ عنوان نامید نشوید. مسیر تجاری سازی ایده را دنبال کنید و ما نیز از شما در نظر بگیرید.

آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره 1000 ایده دانشگاه آزاد اسلامی مشهد امروز چهارشنبه 18 اسفند با حضور در دانشکده مهندسی این دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام /

دکمه بازگشت به بالا