اخبار استانی

رونمایی از داروی دیابت «اورتی هرب» پژوهشگاه گیاهان دارویی

با حضور رهبر جهاددانشگاهی و قائم مقام دبیر ستاد گیاهان دارویی کشور از جدیدترین داروی ی ر

به گزارش اخبار استانی، صبح امروز (24 اسفندماه) با برگزاری مراسمی با حضور دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی و معاونان و مدیران ارشد این نهاد و مهندس ابراهیمی، قائم مقام دبیر ستاد گیاهان دارویی کشور در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی از محصول تجاری با برند اورتیهرب اندیکاسیون «کنترل قند خون در نوع 2» رونمایی شد.

بر اساس آخرین آمار، ۴۶۰ میلیون نفر در دنیا به بیماران مبتلا هستند و در ایران ۱۱ درصد افراد ی ی ن مار بالای تصمیم به کشور، لزوم توسعه دانش فنی در زمینه تولید محصولات درمانی در این حو

در کارآزمایی بالینی دوسوکور تصادفی شده با کنترل دارونما، انجام شده توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی بر روی دو گروه 46 نفره از بیماران مبتلا به قند خون است که مخصوص مصرف عصاره الکلی برگ گیاه گزنه با دوز یک کپسول 500 میلی گرمی هر 8 است. ساعت، پس از 3 ماه سطح خونی گلوکز ناشتا، گلوکز 2 ساعت بعد از غذا و هموگلوبین گلیکوزیله (HbA1c) را در بیماران تشخیصی نوع دوم پیشرفته (نیازمند درمان با انسولین) به طور معنی دار در مقایسه با دارونما به میزان 34.2% ، 23.6% و 18.1% اهش داده است.

رونمایی از داروی درمان «اورتی هرب» پژوهشگاه گیاهان دارویی

بیماران تحت بررسی در این کارآزمایی انسولین مصرف نمی کنند، اما از داروهای معمولی پایین می آورند گلوکز خون (داروهای ضددیابت استاندارد) همزمان با کپسول عصاره گزنه استفاده می کنند. بنابراین، درمان گیاهی می تواند به صورت مکمل با رفع مواد مغذی بدن، کاهش میزان گلوکز، بهبود مقاومت به انسولین، کاهش اثرات ناشی از عوارض و عوارض بیماری کمک کند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، بر اساس این کارآزمایی بالینی انجام شده، محصول تجاری با نام تجاری اویهرب با اندیکاسیون “کنترل قند خون در نوع 2” توسط پژوهشکده گیاهان دارویی تولید و در دسترس عموم مردم قرار می گیرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا