اخبار استانی

رونمایی از مسکات و لوگوی جزیره اسکواش در کیش

به گزارش روگر خبرنلین از کیش : مدیر سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم گفت: صنعت گردشگری ورزشی همچنان در کشور در حال فعالیت است و ظرفیت های این صنعت بزرگ به خوبی دیده نشده است.

مهدی کشاورز با این بیانیه افزود: ما به دنبال منابع پایدار هستیم و باید از فرصت های سرمایه گذاری و توسعه که حتی تحریم ها نیز نمی تواند تاثیری در آن داشته باشد، استفاده کنیم. گسترش صنعت گردشگری ورزشی در سطح بین المللی می تواند گام موثری در این زمینه باشد، زیرا تاثیرات دیدگاه های سیاسی و در نتیجه آسیب های آن بر ورزش بسیار کم است.

وی تاکید کرد: به دنبال این هستیم که با توجه به زیرساخت های خوبی که در این حوزه برای ورزش های مختلف به ویژه اسکواش وجود دارد، شرایط را برای رویدادهای بزرگ بین المللی و توسعه صنعت گردشگری بیش از گذشته فراهم کنیم، مطمئن هستم. که فدراسیون های ورزشی و پس از انجام برنامه ریزی می توانیم به آرمان های خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم و کیش را به جزیره ورزشی تبدیل کنیم.

رئیس فدراسیون اسکواش نیز در این مراسم گفت: اسکواش در بین رشته های ورزشی اول شد اما در برهه ای از زمان امکانات و شرایط فراهم نبود و نتوانستیم برای فعالیت مورد نظر هزینه کنیم.

سلیمانی افزود: جزیره کیش گام خوبی برای گردشگری ورزشی برداشته است و دوباره توجه ورزشکاران اسکواش به این منطقه جلب شده است و به همین منظور همکاری و ظرفیت های خوب کیش را برای توسعه این منطقه بیشتر خواهیم کرد. زمین اسکواش و حضور در میادین برای استفاده بین المللی.

گفتنی است از شهریورماه تا پایان سال 1401 پنج رویداد بزرگ کشوری و بین المللی در جام حذفی کلوز (رده بندی جهانی) بانوان و آقایان، مسابقات قهرمانی مسترهای آسیا (اسکواش و راکتبال) آقایان و بانوان برگزار شد. جشنواره استعدادیابی کیشوری (9 و 11 سال) برای دختران و پسران، 10 هزار دلار برای آقایان (جام خلیج فارس) و مسابقات بین المللی 5000 دلاری دختران و پسران خردسال در جزیره اسکواش برگزار می شود.

48

دکمه بازگشت به بالا