اخبار استانی

رونمایی از کتاب «جادوی عشق به خویشتن»

حجتالاسلام رضا عباسپور در گفتوگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا در مشهد اظهار کرد: اداره مطالعات فرهنگی و اجتماعی زیر نظر معاونت فرهنگی دانشجویی و معرفی تاب «جادوی عشق به خویشتن» برای استفاده از دانشجویان رونمایی کرد.


بیشتر بخوانید:

«تاب «حسابداری مدیریت» منتشر شد


وی افزود: این کتاب مرجع به قلم مهوش معاذینژاد توسط انتشارات آموزشی تألیف ارشدان به رشته تحریر درآمده و در این تلخیص پارهای از مجموعه نکات ارزشمند این کتاب به قلم متخلص جمع آوری شده و ضمن معرفی کتاب خواننده را برای تهیه کتاب مرجع و مطالعه دقیق آن فراخوانده است. است.

معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اضافه کرد: ارائه تمرینات عملی برای شناخت و آشتی با خود، ارائه راهکارهای اصلاح درون برای ایجاد ارتباط مفید و اثرگذار با اجتماع و تعیین راهکارهای رسیدن به شادی واقعی و پایدار در درون از ویژگی های این کتاب است.

عباسپور با بیان اینکه «جادوی عشق به خویشتن» جدیدترین کتاب حوزه خودشناسی عملی با نگرش روانشناسانه و منطبق با آموزه های اسلامی و نسل جوان بسیار مناسب است، افزود: مطالعه این کتاب و تعمق در آن به خانواده ها و توصیه ها، چراکه نویسنده این کتاب است. کتاب راه رسیدن به شادی پایدار را به خواننده از نظر خودشناسی معرفی می‌کند.

وی با اشاره به کتاب “جادوی عشق به خویشتن” یادآور شد: در این کتاب به راهکارهایی عملی برای رسیدن به حال خوب با تکیه بر خودشناسی پرداخته شده و در مقدمه این تلخیص توجه به یک نکته اساسی جلب می شود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد با بیان مصادی از احادیث و اشعار ادبیات عرفانی با تکیه بر فرهنگ اسلامی خودشناسی متذکر شد: فرمایش امام علی علیهالسلام نسبت به خودت جاهل مباش، دراین صورت نسبت به همه چیز جاهل خواهی بود.

عباسپور بیان کرد: توجه به خود بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد و اگر انسان به شادی واقعی است، باید آن را در درون خود جستجو کند، بنابراین داشتن مال و ثروت، همسر و فرزندان، رفتن به سفرهای داخل و خارج و داشتن امکانات بسیار به‌طور مقطعی ما را از مشکلات نجات می‌دهد.

وی در ادامه توضیح داد: تحقیقات نشان می دهد که تا زمانی که به خودآگاهی نرسیم این موضوعات شادی درونی پایداری برای ما مهیا نمی کنند و همه آن لذت ها زودگذر و مقطعی هستند.

معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد از استادان، کارمندان و دانشجویان خواستار طرحواره، ایده های تولیدات فرهنگی و اجتماعی خود را به اداره مطالعات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در طبقه همکف معاونت فرهنگی و دانشجویی ارائه می دهند.

انتهای پیام / ۴۰۷۸/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا