اخبار استانی

رویکرد مهارتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بسیار بالا است

دکتر خیاطیان در افتتاحیه پانزدهمین مرکز رشد مهارت در مطالعات فنی و حرفه ای:

رئیس مرکز بررسی‌های راهبردی جمهوری اسلامی، دانشگاه فنی و حرفه‌ای، دانشگاهی ممتاز با ظرفیت بالا است و گفت: رویکرد مهارتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بسیار بالاست و اساتید و دانشجویان این دانشگاه در واقع مشکل دارند. حل کننده هایی که با صنعت و بازار آشنا هستند.

به گزارش گروه دانش و فناوری به نقل از روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمدصادق خیاطیان امروز در افتتاحیه پانزدهمین مرکز مهارت آموزی دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه ها شناخته شده است، گفت: وی از مولفه های زندگی فناورانه و نوآورانه کشور با رویکرد مهارتی و شاگردانش می تواند زمینه ساز مباحث مطرح شده توسط شرکت های بزرگ در حوزه نوآوری باشد، گفت: امروزه نوآوری و فناوری در کشور به خود گرفته است. شکل و مولفه های آن تعریف شده است و موسسات مالی نیز جایگاه خوبی دارند، اما در حوزه مهارتی و کارآفرینی کاستی هایی دیده شد که با حذف آن می توانیم نوآوری زندگی در کشور را تکمیل کنیم.

وی افزود: در صورت وجود نقص در مولفه های زندگی، نوآوری و فناوری در کشور، این نقص در دانشگاه فنی و حرفه ای قابل رفع است. البته نقش شرکت های بزرگ در این زمینه به قدری جدی است که اگر این شرکت ها از طریق دانشگاه های فنی و حرفه ای وارد این عرصه شوند، شاهد تاثیر آن خواهیم بود.

رئیس مرکز بررسی‌های راهبردی کشور خاطرنشان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای می‌تواند زمینه را برای شرکت‌ها فراهم کند تا مشکلات خود را با این دانشگاه در میان بگذارند و از این طریق بر نوآوری در شرکت‌ها تأثیر بگذارند.

دکتر خیاطیان دانشگاه فنی و حرفه ای را دانشگاهی برجسته و توانمند خواند و گفت: رویکرد مهارتی دانشگاه فنی و حرفه ای بسیار بالاست و اساتید و دانشجویان این دانشگاه در واقع مشکل گشا هستند و با صنعت و صنعت آشنا هستند. بازار، دانشگاه آموزش های مهارتی را آماده کرده است و به راحتی می توانند به مشکلات مختلف کسب و کار و حوزه کاری پاسخ دهند.

رياس كردس المرجمة سراعتقيهاي راهدست جموهري مشخص كرد: رشد كنترس كردن كھي با گفتمان دولت (عدالت و كےمہوری) کرا توزیع این مراکز رشد در سراسر کشور ظرفیت های خوبی را از نظر توسعه و عدالت ایجاد می کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به روند توسعه دانشگاه ها و مؤسسات علمی کشور در چهار دهه اخیر، گفت: نسل اول دانشگاه های بعد از انقلاب عمدتاً آموزش محور بودند که در این مدت شاهد بودیم. اعزام دانشجو به خارج از کشور در رشته های خاص تر در این دوره برای مدیریت توسعه کشور افراد واجد شرایطی تربیت و تربیت شدند و متعاقباً علیرغم وجود اساتید بزرگ، این ظرفیت در دانشگاه های کشور ایجاد شد تا خود مربی باشند.

دکتر خیاطیان افزود: در دهه 70 و همچنین الزامات بعد از جنگ، دانشگاه ها به سمت پژوهش محوری حرکت کردند و سرعت علمی کشور افزایش یافت. در واقع ریشه های تولید دانش در آن زمان ریخته شد و در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 به دنبال آن بود که با اقدامات قانونی خوب در زمینه توسعه فناوری، سرعت رشد تولید دانش افزایش یافت و شاهد ظرفیت های خوبی در شرایط نهادسازی در کشور

رئیس مرکز بررسی های راهبردی کشور در پایان خاطرنشان کرد: در این زمان نیز می بینیم که تولید علم تنها در مقالات و متون علمی نیست، بلکه در تبدیل دانش به محصول و تجاری سازی. بر این اساس شرکت های دانش بنیان و فناور با حمایت رهبر انقلاب رونق خوبی به وجود آوردند و حمایت های علمی و فناوری رئیس جمهور نیز توانست موضوع دانش بنیان را گسترش دهد که امروز شاهد آن هستیم. حتی در جهت بسیاری از مراکز سنتی.

در این مراسم از طریق ارتباط تصویری با مراکز 15 استان کیشور، “مراکز رشد” این استان ها با حضور رئیس مرکز تحقیقات راهبردی کشور، رئیس آموزش و پرورش افتتاح شد. ، کمیسیون تحقیقات و فناوری شورای اسلامی و رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کیشور.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا