اخبار استانی

زیرساخت های ورزشی شهر قزوین برای معلولان مناسب نیست

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی در قزوین؛ قاسم اللهیاری با اشاره به بیانیه روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین درباره وضعیت اماکن و زیرساخت های ورزشی قزوین گفت: متاسفانه امکانات ورزشی مناسب برای معلولان نداریم و این وضعیت نگران کننده است.

وی افزود: شورا و شورا در تلاش هستند تا استفاده جانبازان و معلولان از تجهیزات شهری را تسهیل کنند اما در این راه نیازمند مشارکت اداره کل ورزش و جوانان، بهزیستی و بنیاد جانبازان نیز هستیم. “

اللهیاری با اشاره به وضعیت زیرساخت های ورزش معلولان گفت: با وجود اینکه در قزوین مشکلات زیادی در زمینه زیرساخت های شهری داریم، ورزشکاران معلول قزوینی به دلیل استعداد و توانایی بالایی که دارند، خوش درخشیده و افتخار می کنند. بازی های پارالمپیک.”

وی افزود: اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در صدد رفع مشکلات ورزشکاران دارای معلولیت هستند تا زمینه برای فعالیت بیشتر این قشر فراهم شود.

اللهیاری همچنین یادآور شد: رویکرد شورای شهر تسهیل در استفاده از امکانات شهری برای جانبازان و معلولان است و نیازمند همکاری همه دستگاه ها به ویژه ورزش و جوانان، بهزیستی و بنیاد ایثارگران این اداره کل هستیم.

سخنگوی شورای شهر قزوین گفت: این شورا کمک های ورزشی و حمایتی از معلولان را حذف نمی کند و امسال برنامه های فرهنگی و ورزشی را برای تقویت نشاط اجتماعی به ویژه برای معلولان اجرا می کند. دستور جلسه.

1398032717150840917672804

وی گفت: بهبود زیرساخت های شهری برای دسترسی آسان معلولان، دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی، دسترسی به ادارات، پیاده روها، نصب اماکن ورزشی و ورزشی معلولان در پارک های شهر، احداث پارکینگ برای معلولان و احداث اماکن ورزشی. . با حمایت دستگاه های اجرایی برای عملکرد جانبازان و معلولان مانند استانداری، بهزیستی، مسکن و شهرسازی، ورزش و جوانان و بنیاد جانبازان.

رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی شورای شهر قزوین افزود: ایجاد فضاهای ورزشی جانبازان و معلولان در دانشگاه ها به ویژه دانشگاه علمی کاربردی، اختصاص مراکز ورزشی یک ساعته شهرداری برای معلولان، ایجاد کانون های ورزشی. در پارک ها بخشی از فضای تبلیغاتی شهر حمایت فرهنگی و اقتصادی از ورزش معلولان، تامین آسایشگاه و مراکز ورزشی جانبازان و مدارس استثنایی، تکریم قهرمانان ورزشی و بستگان آنها می تواند در دستور کار شهرستان و دستگاه های اجرایی باشد. .

اللهیاری با تاکید بر اینکه جانبازان و معلولان نباید در خانه بمانند، گفت: متاسفانه قزوین در مناسب سازی فضای شهری و ایجاد زیرساخت های ورزشی برای معلولان کاستی های زیادی دارد و کمبود تجهیزات شهری باعث ماندگاری معلولان می شود. خانه.” با کمک استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توانیم شرایط را برای ساخت فضاهای ورزشی بیشتر برای معلولان فراهم کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا