اخبار استانی

ساخت و توسعه مسکن ملی استاندارد اولویت دولت در مازندران

اخبار استانی / مازندران استان مازندران در مراسم آغاز عملیات اجرایی بیش از 5 هزار مسکن ملی در سراسر استان، ساخت و توسعه مسکن ملی استاندارد را دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: معاونت عمرانی استانداری اجازه تکرار آسیب هایی را که در مسکن آنلاین وجود داشت را در مورد مسکن آنلاین نداشت. ملی دادن.

سید محمود حسینی پور مسکن را مترادف با امنیت اجتماعی و امنیت خانواده و بسیار تاثیرگذار خواند و گفت: به دلیل اینکه استان مازندران مقصد گردشگری است، موضوع مسکن مضاعف و قابل توجه است. مار مهاجرت به مازندران بسیار بالاست و اگر نمی توانم در پیشنهاد و استفاده از توازن ایجاد مشکل کنیم.

حسینی پور افزایش چشمگیر ورودی ها به استان یکی از چالش های مسکن و اجاره آن دانست و با بیان اینکه در مورد سیاست های دولت سیزدهم مسکن در اولویت قرار دارد تأکید می کند: همچنین برای قشر ضعیف و اجاره ساکنان جامعه نیز اجاره ها به معضل بزرگی تبدیل می شود. شد.

وی با اشاره به عقب افتادن از یک سال قبل و برای جبران فاصله ایجاد شده در ساخت مسکن اظهار کرد: در آمار فعلی تنها ۱۰ شهرستان در این منطقه در مازندران هستند اما باید همان شهرستان هم در روستاها و هم در شهرها و هم در سایر شهرستانها باشند. ها توسعه مسکن به انجام برسد.

استان مازندران خطاب به سرپرستان خواستار پیگیری و تلاش برای ارتقای مسکن شهرها و با بیان اینکه این مسئولیت ها باید بر اساس بنیاد مسکن باشد اضافه شود: موضوع دیگر وجود بافت های فرسوده در شهرها و انتظار می رود شهرداری ها و شوراهای شهر و شهرها سازمان های عمران و شهرسازی در توسعه نوسازی و بازسازی شهرها تلاش می کنند چرا بافت های فرسوده چهره.

حسینی پور خواستار تشکیل گروه ویژه‌ای برای بررسی بافت‌های فرسوده و راه‌حل‌های حل مشکل در همه شهرداری‌های استان شد و با بیان اینکه باید نظارت بر پروژه‌هایی مانند مسکن ملی، نظارت بر منابع طبیعی باشد: معاونت عمرانی نباید اجازه تکرار آسیب‌هایی که در مسکن داشته باشد. آنلاین داشتیم را در مورد مسکن ملی بدهیم و نباید پیمانکارانی که در طرح های سال های گذشته آسیب رسان بودند را در طرح مسکن ملی به کار گرفت و شرکت هایی که مسئولیت این پروژه ها را برعهده داشتند باید وسواس کاملی در انتخاب پیمانکاران داشته باشند.

وی بر روی رسانه‌ها در نظارت بر عملیات مرکزی تمرکز ملی کرد و افزود: درست است که دستگاه‌های نظارتی اما نقش رسانه‌ها خیلی مهم و تعیین‌کننده است، بنابراین باید مسکن را بر اساس شاخص‌های امروزی با در نظر گرفتن همه مولفه‌ها انجام داد. و با سرعت و دقت در اختیار مردم قرار داد.

عالی ترین مقام اجرایی استان گفت: ارائه خدمات عمومی مانند آب، برق و امکانات تفریحی و باید همزمان با ساخت مسکن انجام شود و نیازمند یک مدیریت دقیق و حساب شده است.

حسینی پور با گریزی به آمار رشد جمعیت 1.2 مازندران و فاصله آن با رشد جمعیت کشور که شاخص آن 2.6 است تصریح کرد: با ارائه مسکن ارزان می شود اولین دغدغه هر خانواده ای که ازدواج و رشد جمعیت را جبران کنیم و آن را جبران کنیم. بتوانیم به افزایش شاخص رشد جمعیت استان کمک کنیم.

وی در ادامه اشاره به مسکن دانشجویی با توجه به این است: برای دانشجویان دانشگاه های استان که جمعیت زیادی با زمین هایی هستند که در اختیار دانشگاه ها قرار دارند مسکن استیجاری ارزان و خوب ساخت و در اختیار دانشجویان قرار دهند چراکه دانشجویان در حقیقت امانت هستند. مردم هستند که از سایر استان ها به مازندران آمده و باید شرایط مطلوب برای آنها مهیا شود.

استان مازندران با اشاره به مشکل زمین برای ساخت مسکن در غرب مازندران و برای جلوگیری از تجاوز و نفوذ به زمین های کشاورزی این مناطق گفت: بلندمرتبه سازی از راه هاست که با یکی از شرکت های خارجی و حرفه ای ازجمله شرکت های ترکیه ای به عنوان سرمایه است. ار برای ساخت مسکن های مطلوب بتوان تا ساخت و سازهای انبوه و استاندارد و تحویل در موعد مقد.

مهناز قبادی – خبرنگار اخبار استانی مازندران

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا