عمومی

ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی به جای کوره‌های آجرپزی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از شهرداری تهران خلازیر ظهر امروز با رئیس بازار کمیسیون زیست محیطی شورای شهر، معاونت شهری و شهرداری تهران، معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، نظر معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، شرکت ساماندهی صنایع و کارخانجات شهر تهران، سازمان امنیت، خدمات و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری و اصحاب رسانه به صورت رسمی افتتاح شد.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران در حاشیه مراسم افتتاح بازار خلازیر از کاهش هزینه اجاره بهای غرفه های ساماندهی بازار خلازیر منطقه ۱۹ به ۸۵۰ هزار تومان با توافق سرمایه گذار و پیمانکار این طرح خبر داد.

وی افزود: با توافق سرمایه گذار و پیمانکار طرح ساماندهی بازار خلازیر می شود تا هزینه اجاره غرفه های این بازار از یک میلیون و 300 هزار تومان به 85 هزار تومان کاهش پیدا کند.

پیرهادی اظهار کرد: اگر در گذشته به محله خلازیر و بازار این منطقه آمده باشد، از یکی از فضاهای شهری بود که در زیر آفتاب در فصل تابستان و گرما و در فصل زمستان نیز زیر برف و باران بساط می کردند که این شرایط برای مردم فراهم است. و هم برای فروشندگان سخت بود.

کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران رئیس جمهور نیز افزود: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران اقدام به شرکت ساماندهی در این بازار کرد و به انصاف کار بزرگی در این محدوده انجام داده است.

شما اینجا هستید: بنده قبل از اینکه اینجا افتتاح شود، به صورت سرزده از این محدوده بازدید کرده بودم مردم راضی بودند و تنها برخی از افراد نسبت به اجاره غرفه ها انتقاد می کنند که امروز با حضور پیمانکار این طرح می شود تا مبلغ 850 هزار تومان برای اجاره غرفه و 150 هزار تومان نیز برای شارژ و نگهداری و نگهبانی این مجموعه در نظر گرفته شود. نظر گرفته شد.

پیرهادی یادآوری می کند: امیدواریم که آیا این بازار نیز توسط شهرداری تهران تامین می شود و سعی می کند تا از آن لذت ببرد، که در این بازار فعالیت های روز به روز بهتر باشد.

افزایش تعداد غرفه های بازار خلازیر

شرکت بیگی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران نیز در حاشیه این افتتاح گفت: یکی از معضلات منطقه نوزده و منطقه سه، تجمع دست فروشان بود که با همت خدمات شهری شهرداری، شهردار منطقه و مهندسان مشاور، طرح ساماندهی این بازار در بازار بود. دستور کار شهرداری تهران قرار گرفت.

وی افزود: لازم بود تا فاز نخست این طرح اجرا شود تا افرادی که در این محدوده کار می کنند، سامانده. امیدواریم فاز دوم این طرح نیز تا پایان امسال، تکمیل و به بهره برداری برسد.

بیگی بیان کرد: پیش بینی می کنیم تا دریک بازه زمانی یک ساله نواقصی که وجود دارد را رفع کند تا بهترین طرح برای ساماندهی اجناس دست دوم در این محدوده اجرا شود.

شرکت شرکت ساماندهی صنایع و کارگاه های شهر تهران اظهار کرد: هزینه اجاره غرفه ها در این سان متغی. سقف اجاره غرفه ها بر اساس مصوبه شورای شهر تهران یک میلیون و 300 هزار تومان است و این میزان اجاره بها بر اساس جایگاه غرفه ها و توان فروش کمتر می شود.

وی با بیان اینکه بازار خلازیر بزرگترین بازار دست فروشان اجناس دست دوم در کشور است، یادآور می شود: طبق برنامه ریزی های انجام شده در طول یک سال آینده تعداد غرفه های این بازار از 510 غرفه در فاز اول به 100 غرفه در فاز دوم خواهد بود. رسید.

بیگی تاکید کرد: نشان می دهد، بهترین مطالعات را نشان می دهد که در تهران برای دست فروشان طراحی ساماندهی اجرا شده است. در پایتخت ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شهر تهران از 40 روزبازار دارد، گفت: در حال حاضر بیش از حد شهر تهران در پهنه های مختلف وجود دارد تا تعداد این روزبازارها در پهنه های مختلف شهری بیشتر شود.

به گقته شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران . تامین زمین برای اجرای طرح توسعه روز بازارها مهم است و اکنون نیز در حال شناسایی بسیار مهم است.

وی افزود: از سوی دیگر افزایش روز بازارها باید با منطق مدیریت شده و ورود و خروج دستفروشان با

بیگی با اشاره به اینکه دستفروشانی که شناسایی می شوند و ساماندهی می شوند و امکان ورود به این روزبازارها را دارند، ادامه داد: در حال حاضر حدود 5000 نفر از دستفروشان در شهر تهران شناسایی می شوند و در سامانه ای که به این منظور راه اندازی شده است، نام خود را ثبت می کنند. .

تامین ایمنی غرفه های بازار خلازیر

در دیگری از این مراسم مسئول سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: در گذشته دست فروشان این بازار در خیابان های اطراف و در روزهای آخر هفته پراکنده بودند که این شرایط باعث بروز آسیب ها و خطرات ایمنی در این محدوده می شد.

قدرت الله محمدی با بیان اینکه اکنون دستفروش، داخل بازار خلازیر اظهار نظر کرده اند، افزود: در حال حاضر تا بتوانیم با استقرار کامل دستفروشان در این بازار اقدام به آموزش کامل این افراد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در نزدیکی این بازار یک ایستگاه آتش نشانی قرار دارد، ادامه داد: از هفته آینده نیز واحدهای سیار آتش نشانی در این محدوده مستقر می شوند. از سوی دیگر با توجه به اینکه فروشندگان این بازار از اقشار ضعیف شهر تهران هستند، داخل غرفه های.

سازمان آتش نشانی درباره تامین ایمنی فروشگاه های این بازار بیان می کند: از نظر سازمان آتش نشانی وجود مغازه های ثابت در این محدوده غیرمجاز است و ایمنی لازم را نمی توان نتیجه گرفت که تخریب و نوسازی در این محدوده انجام شود. اگر طبق برنامه ها پیش برویم، کلنگ نوسازی این محدوده به زمین زده شده و طرح ایمنی را ارائه می دهد.

به گفته وی بر اساس معیارها و استانداردهایی که آتش نشانی اعلام می کند، نوسازی فروشگاه های بازار خلازیر در دستور کار قرار می گیرد و جانمایی یک ایستگاه آتش نشانی نیز می شود.

ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی در محله خلازیر

شهردار منطقه ۱۹ تهران نیز در حاشیه افتتاح رسمی بازار خلازیر تهران گفت: در مجموع سه معضل جدی در سط. بحث اول حضور فروشندگان جنس دسته دوم در سطح منطقه بود که به صورت نا به سامان و پراکنده در این محدوده حضور دارند و مشکلاتی را برای ایجاد ایجاد کرده بودند. بحث دوم وجود مراکز جمع آوری پسماند غیرمجاز و ضایعات در سطح منطقه بود و بحث سوم وجود عرصه های بی.

مهدی هدایت افزود: موضوع ورود با ورود شرکت ساماندهی صنایع و کارخانه شهر تهران ساماندهی دستفرو امروز فاز نخست ساماندهی دست دوم فروشان بازار خلازیر افتتاح شد که در این مرحله حدود ۵۱۰ غرفه افتتاب.

وی ادامه داد: این دست فروشان از اقشار ضعیف جامعه بودند که در غرفه های ایجاد شده ساماندهی شدند و بر اساس خدماتی که شهرداری تهران و نیروی انتظامی در این محدوده ارائه می دهند، مردم می توانند با خیال راحت اجناس دست دوم خود را از این کار کنند. بازار خرید کنند.

شهردار منطقه ۱۹ بیان کرد: در ارتباط با فروش ضایعات نیز با آنچه در منطقه انجام می شود، گاراژهای فروش ضایعات در این منطقه جمع آوری و طبق قانون با آنها برخورد می شود.

هدایت شد: مشکل سوم منطقه ۱۹ وجود عرصه های ناکارآمد در این محدوده بود که با تصویب یک کمیسیون ۵ ماده به زودی طرح آن در شورای عالی شهرسازی شهری تصویب شد. پروژه و فعالیت می شود.

وی تاکید کرد: همچنین محدوده های کوره های آجرپزی نیز به ظرفیتی برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی تبدیل می شود.

دکمه بازگشت به بالا