اخبار استانی

سالانه ۱۴۰ هزار نفر به البرز مهاجرت می‌کنند

اخبار استانی/البرز نماینده کرج، فردیس و اشترد در شورای اسلامی گفت: سالانه 140 هزار نفر به استان البرس مهاجرت می کنند و این در حالی است که افزایش جمعیت متناسب با افزایش زیرساخت ها افزایش نیافته است.

علیرضا عباسی روز شنبه نهم اسفندماه گفت: بر اساس روایات دینی دو نعمت برای انسان ناشناخته است یکی سلامتی و دیگری امنیت. بر آين اساس منتدى نيز سلامت مورد تقديم دين بوده و هست.

وی خاطرنشان کرد: همه‌گیری کرونا آزمون بسیار خوبی برای نظام سلامت و پزشکان بود و اهمیت نظام سلامت بر همگان ثابت شد، بنابراین باید با تمام توان در تقویت نظام سلامت تلاش کنیم.

عباسی گفت: از ابتدای شیوع کرونا، مهم‌ترین رهبرانقلاب بر رعایت تمامی نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، واکسن و فاصله‌گذاری اجتماعی برای امور شرعی و غیره به کارشناسان تاکید و متعهد شدند.

وی با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که کار کارشناسی شود و نظر کارشناسان در حوزه های مختلف گرفته شود، افزود: بنابراین باید در مجمع در همان مجمع به نظرات کارشناسان و صاحب نظران در همه حوزه ها اهمیت دهیم. فصل سخنرانی، مسائل پزشکی و مسائل مرتبط با نظام سلامت، کمیسیون بهداشت.

وی تصریح کرد: کل نظام پزشکی از سال 83 بر اساس قانون مصوب شورا اداره می شود و بر اساس آن یکسری وظایف برای نظام پزشکی و نظام حقوقی نیز برای آن تعریف شده است که باید موظف به رعایت همه باشد

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: سالانه 140 هزار نفر به استان البرز مهاجرت می کنند در حالی که افزایش جمعیت متناسب با افزایش زیرساخت ها افزایش نیافته است. لذا باید توسط مراجع ذیربط پیگیری شود.

وی کرد: به آلد در سرانه های درمان استان در زمان بدیگر 1401، کیمی کہ و درانہ مجلس شورای اسلامی، مسوولان وزارت بهداشت و متولی علوم پزشکی استان در شورا گرد هم آمدند تا به فکر بهبود وضعیت باشند. استان. مشکل واقعی درمان این است که ما در تلاش برای بهبود آن هستیم.

نماینده مردم البرز در شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور در سفر به استان بارها کمبود تخت و تخت بیمارستانی را مطرح کرد که به روز اول و ادبیات رایج مسئولان کشور تبدیل شد.

وی در ادامه با بیان اینکه مباحثی مانند ظرفیت دانشجویان پزشکی در کشور مطرح است و موافقان و مخالفانی دارد، افزود: نظام پزشکی باید در بحث مطرح شود.

وی ادامه داد: در رابطه با نسخه الکترونیک و طرح دارو، کسانی که از نظام پزشکی کمک و حمایت می خواهند منتظرند که با رفع مشکلات و کمبودها، محکم پشت اجرای این طرح ها ایستاده اید و آنها را به بهترین نحو در استان و کشور اجرا کرد.

عباسی در پایان اعلام کرد: منتظر هستیم عزیزان در خصوص طرح هایی که در حوزه پزشکی در حال بررسی است و همچنین نکات هفتمین گسترش برنامه نظرات خود را بیان کنند تا بتوانیم ظرفیت های جدیدی را برای حوزه پزشکی ایجاد کنیم. رشته پزشکی یا رفع عیوب.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا