اخبار استانی

سریال سلمان فارسی مصداق جهاد تبیین است/ نقش بسزای این سریال در ارتقاء سطح کمی و کیفی هنر

رایس صدا و سیما در پشتُصهنه سریال سلمان فارسی;

رئیس سازمان مجموعه صوتی و تلویزیونی سلمان فارسی کارگاه آموزشی بزرگی را برای مردم کشور تدریس می کند.

به روگر کروه فارگه انگیں آنا، پیمان جبلى ریس رایس صدا و سیمای کیشورمان بیداززهرامروز پنجشنبه با سفر به شاهرود در ساخت سریال Fakher Salman فارسی گرپت ریاس میدیا ملی به از هوزور در لوکیشن کلیشای دمشکا و کوده گوت گفت.

جبلی سپس با اشاره به سومین حضور خود در پشت صحنه سریال سلمان فارسی، این اثر را ویژه خواند و تاکید کرد: کاری که دیوید میرباری انجام می دهد صرفا ساخت یک برنامه تلویزیونی نیست، بلکه اثری برای تقویت حافظه تاریخی ایرانیان است تا آنها بدانید که جایگاه آنها در میان مردم پیامبر و رئیس جمهور اسلام چیست.

وی با اشاره به بعد دینی داستان سلمان فارسی و حضور بازیگران بین المللی در این سریال، این اثر را دارای ارزش و شهرت بین المللی خواند و گفت: این اثر از نظر استاد میرباقی و همکارانش مایه جهاد به شمار می رود، همانطور که همه آثار کارهایی که به نام خود انجام می دهد تاریخ بتتر و برشته کرده تعلیم ایران است.

رئیس سازمان نامزدی خود را اعلام کرد که این سازمان به عنوان خدمتگزار هنرمندان می تواند با حمایت و پیگیری مستمر در ساخت سریال ها با توجه به برنامه های انجام شده کمک کند.

رئیس سازمان مجموعه صوتی و تلویزیونی سلمان فارسی کارگاه آموزشی بزرگی را برای مردم کشور تدریس می کند.

جبلی سریال سلمان فارسی را با ابعاد مختلف در حوزه های فرهنگ جهانی، تمدن ایرانی و ترویج هنر ملی معرفی کرد.

داوود میرباقری نویسنده و کارگردان سریال سلمان فارسی نیز با تشکر و قدردانی از حضور جبلی گفت: این سریال اثری پیچیده است که شامل جغرافیای تاریخی و تاریخی بزرگی است و راوی هجرت سلمان برای یافتن حقیقت.

این نویسنده و کارگردان از ساخت حدود 33 درصد سریال که شامل فصل میانی یعنی بیزانس است خبر داد و گفت: در این فصل بازیگران مختلفی از یونان، ارمنستان، مراکش و تونس در کنار بازیگران ایرانی حضور دارند. ، جلوی دوربین ظاهر شده اند که می توانند سریال را در حین پخش پخش کنند تاثیر بسزایی در جهان داشته اند.

وی ابراز امیدواری کرد با حمایت رسانه ملی قسمت های پایانی فصل بیزانس به زودی به پایان برسد و فیلمبرداری فصل ایران به پایان برسد.

جبلی در این دیدار با جواد رمضان نژاد رئیس مرکز سیمافیلم و حسین قرایی مدیر روابط عمومی رسانه ملی و جمعی از همکاران شهردار و رئیس شورای شهر شاهرود از بخشهای مختلف شهر بازدید کرد. کلیسای دمشق و سپس قسمت هایی از سریال را که این لوکیشن عکسبرداری شده بود، مشاهده کرد.

رئیس سازمان صداوسیما در ادامه از لوکیشن قسمت دریایی سریال سلمان فارسی شامل دریاچه، کشتی ها و غارها بازدید کرد و از ایجاد ظرفیت های جدید گردشگری برای شهرستان شاهرود به واسطه تولید سریال، ابراز خرسندی کرد. سریال سلمان فارسی.

در آخرین مرحله که سلمان فارسی در پشت صحنه سریال نشست، آرام کنار عوامل سریال نشست و دستوراتی برای تسهیل بیشتر کار برای مسئولان تلویزیون داد.

سریال سلمان فارسی به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری توسط زلال فیلم و به سفارش مرکز سیما فیلم ساخته شده است. این سریال به زندگی و زمانه سلمان فارسی پیامبر ایرانی در سه فصل ایران در دوران ساسانی، بیزانس و اسلام می پردازد. تصویربرداری این سریال از آبان ماه 1397 در کرمان آغاز شد و در شاهرود، قشم، جلفا، غزالی، نور و دفاع مقدس ادامه یافت و هم اکنون تصویربرداری آن نیمه ماه به پایان رسیده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا