عمومی

سفر دولت سیزدهم به استان سمنان ١۴۴ مصوبه داشت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سید محمدرضا هاشمی عصر یکشنبه در نشست خبری استانداری سمنان ضمن تشریح نتیجه سفر به استان و مصوبات این سفر، اظهار داشت: در سال 1385 در استان سمنان با حضور در استان سمنان در سال 1390 و با حضور در استان سمنان به استان سمنان پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: 25 دستگاه اجرایی در این سفر 1400 مصوب شدند. ۱۴۰۱ اجرایی خواهند شد، افزود: 20 مصوبه در حوزه راه و شهرسازی، 15 مصوبه بانک ها، 15 مصوبه در حوزه کمیته امداد، 13 طرح در حوزه نفت در منطقه شاهرود، 13 طرح در حوزه از کشاورزی از جمله جهاد و مصوبات سومین سفر استانی نهم.در نظر گرفته شده است.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه راه، بهداشت، آب سه موضوع مهم مطرح شده در مصوبه سفر اصلی استان است، تاکید کرد: چهار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی اعتباری و دو میلیارد و سه میلیارد تومان تسهیلات بانکی است. سایر قطعات و برکات واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی و مسکن 13. هیئت دولت به استان سمنان سفر کرد.

هاشمی خاطرنشان کرد: اعتبارات عمرانی مصوب باید از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تامین شود و همچنین توانستیم شاهد اقدامات خوبی باشیم. منطقه اعتبار آب

وی همچنین در پاسخ به سخنان وزیر نیرو که در هیات رئیسه سمنان در خصوص آب شرب شهر سمنان به رئیس جمهور اظهاراتی داشت مبنی بر اینکه برخی از وزرا با وی مانند سمنانی برخورد کرده اند. مدینه فاضله و ما آب نداریم اما این مشکل در سمنان است، گفت: اعتبار سد فینسک امسال 100 درصد وقف شده است و تمام تلاش ما پاسخگویی به دغدغه های شهروندان است

استاندار سمنان گفت: سد فینسک در واقع آب شرب سمنان، مهدی شهر و قرمز از سوی دیگر انتقال آب خزر از سال ها پیش برنامه ریزی شده است، بنابراین باید گفت که آب یک معضل جدی و مهم در استان سمنان است که باید به آن رسیدگی شود، وی افزود: بنابراین تلاش خود را برای رفع مشکل انجام خواهیم داد. . مشکلات تامین آب اما در مورد مسائلی مانند دریای خزر یک موضوع ملی است و نمایندگان در جلسات مربوطه به ما کمک خواهند کرد.

هاشمی همچنین به مطالبات مردم از رئیس جمهور اشاره کرد و به 22 هزار و 655 تماس تلفنی و 11 هزار و 203 نامه مردمی به نظام اشاره کرد. سامد استان گفت: مشکلات اقتصادی، درخواست تسهیلات، اشتغال و … از مهمترین موضوعاتی بود که در سفر رئیس جمهور از سوی مردم مطرح شد که این موضوعات پیگیری خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا