اخبار استانی

سفر رئیسی به پکن می‌تواند نقطه عطفی در پایان سلطه دلار باشد

گفتگو/ نظام یکجانبه‌گرایی آمریکا فروپاشید

معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی گفت: سفر پرمعنای رئیس جمهور به پکن، پس از پایان فتنه اخیر و راهپیمایی ۲۲ بهمن، راهبرد موثری در مقابل توطئه‌های غرب انجام شد و می‌تواند نقطه عطفی در پایان سلطه دلار باشد.

مهدی عرب صادق معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، درباره سفر رئیس جمهور به چین، گفت: چین کشوری است که با وجود تحریم‌های آمریکا روابط تجاری اش با کشورمان را حفظ کرده است.

وی افزود: سفر رئیس جمهور به چین، زمینه گشایش در تگنای تحریم‌های آمریکا است و با کارآمدی در داخل کشور، گره‌های اقتصادی را می‌گشاید.

معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه باید در کشور ظرفیت‌های لازم در تعامل‌های بین المللی در نظم نوین جهانی ایجاد کنیم،تصریح کرد: نظام یکجانبه گرایی آمریکا فروپاشیده است و اروپا هم سردرگرم دام‌هایی است که آمریکا برای آن‌ها ایجاد کرده، رژیم صهونیستی هم در بحران بی هویتی خود غوطه ور است و بشدت نگران پایان خود است، در این شرایط نظم جدیدی در دنیا در حال شکل گیری است که ایران چین و روسیه اضلاع اصلی آن هستند.

عرب صادق با اشاره به اینکه باید توجه داشته باشیم که در حفظ منافع و مصالح کشورمان همواره هوشمندی لازم را داشته باشیم، اما با شرکای اقتصادی تجاری و حتی سیاسی خود،اظهار کرد: ظرفیت‌های صنعتی و تجاری گسترده‌ای در چین وجود دارد که دولت قبل با بی اعتنایی آن‌ها را سوزاند، اما سفر  رئیس جمهور کشورمان در چین فصل نوینی از قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین را رقم زد.

وی اضافه کرد: این سفر یک هم افزایی مهم در پایان هژمونی نظام استکباری غربی بود و موجب تقویت همکاری‌های شانگ‌های هم می شود.

معاون سیاسی حزب موتلفه کشور تاکید کرد: ما مسیر بهینه پروژه کمربنده راه BRI است که انتفاع همه جانبه برای طرف‌های این پروژه ایجاد می‌کند و باید تمرکز و توجه لازم در داخل کشور ایجاد شود.

عرب صادق با بیان اینکه البته این سفر پرمعنا، پس از پایان فتنه اخیر و راهپیمایی ۲۲ بهمن، راهبرد موثری در مقابل توطئه‌های غرب انجام شد و می‌تواند نقطه عطفی در پایان سلطه دلار باشد،گفت: اقتصاد ورشکسته‌ی آمریکایی، امروز با تنفس مصنوعی حیات دارد که با گسترش همکاری‌های بلوک شرق و نگاه متوازن به همه ظرفیت‌های بین المللی مبتنی بر انتفاع و مصالح کشور وخامت حال این بیمار بر دنیا آشکار می‌شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا