اخبار استانی

سهمیه بلیط راه آهن یزدیها کجا می‌رود؟

اخبار استانی/ یزد معاون دفتر خدمات مسافرتی یزد به طور ویژه از وضعیت پیش فروش بلیت قطار یزد انتقاد کرد و گفت: .

«محمدمهدی رجایی فرد» نایب رئیس انجمن صنفی حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی یزد گفت: در زمینه پیش فروش بلیت قطارهای اداری مشکل جدی داریم. بنابراین در این زمینه علیرغم پیگیری های فراوان نتوانسته است سهمیه یزد را به حد قابل قبولی برساند و مسئولان هم همکاری نمی کنند. سهمیه یزد نسبت به استان های همجوار بسیار پایین است و مسئولان هیچ تلاشی نمی کنند. برای افزایش آن.

او گفت: «با این حال، ما شکایات خود را به راه آهن رساندیم.

رجایی فرد با بیان اینکه این سهمیه در استان یزد کم است، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال قطار مشهد ظرفیت 300 نفر را دارد و باید حداقل 150 صندلی در پیش یزد داشته باشد اما این سهمیه حدود 70 صندلی است که پیش فروش باز می شود. ” پس بقیه یزدی ها کجا می روند؟

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر پس از کاهش هزینه یزد، پیشاپیش سامانه خرید دفتر مسافرتی قطع می شود ضمن اینکه از سامانه های آنلاین همین شرکت می توان استفاده کرد.

وی با ابراز تاسف از اینکه گاهاً سهمیه موجود از سوی شرکت قطار به برخی گروه ها داده می شود، گفت: این وضعیت باعث می شود که اداره پاسخگوی مسافران نباشد و متضرر شود.

یزد با بیان اینکه علیرغم قرار گرفتن در مرکز کشور و در بزرگراه ایران، در برخی مسیرها قطار روزانه ندارد، گفت: در همه مسیرهای اصلی سهمیه واگن نداریم.

وی افزود: پیش از این در تمامی مسیرها قطارهای یزد به تمام مقاصد وجود داشت اما اکنون فقط هزینه شناور وجود دارد.

رجایی فر تصریح کرد: امیدواریم مسئولان چاره ای بیندیشند و به فکر آسایش و آسایش مردم باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا