اخبار استانی

سیاست‌های جمعیتی از اولویت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است

به گزارش اخبار استانی لرستان، حامد ویسکرمی ساعتی پیش در بازدید از مجموعه جهاد دانشگاهی لرستان و مرکز درمان ناباروری این نهاد بیان کرد: فعالیت های جهاد دانشگاهی در لرستان بالاخص در حوزه دانش بنیان، درمان ناباروری، کشاورزی و گیاهان دارویی مفید و درمان بوده و از این موضوع بوده است. مجموعه همین انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان در حوزه های مختلف و متعددی به فعالیت و در بخش های اقتصادی (صنعت، کشاورزی، خدمات)، اجتماعی (احسان اجتماعی و آسیب های اجتماعی) عمران و درمان فعالیت های قابل توجه می پردازد. دارد.

با بیان برخی با بهاکاتی با بهاد داهی داریم، داد دانشگاهی در حوزه گاهان خوبی داشته است.

مدیرکل ستاد فرماندهی حضرت امام خمینی (ره) لرستان گفت: جایی که کار توسط مردم انجام می شود، امکان مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بیشتر است زیرا خروجی فعالیت هایش باید توانمندسازی مردم باشد و به لحاظ اقتصادی و معیشت به رشد اقتصادی در منطقه منجر شود. شود.

ویسکرمی عنوان به منظور مشترک در بخش مشترک در بخش گیاهان دارویی و جلسات و نشست های مشترکی با جهاد دانشگاهی باشی باشی دانشگاهی داشته باشند.

وی افزود: طرح جهش تولید در دیمزار استان در زمینه کشت گیاهان دارویی و تحقیقات علمی آن می تواند حلقه وصل شود و با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی استان باشد.

مدیرکل ستاد فرماندهی حضرت امام خمینی (ره) لرستان در ویژه مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی گفت: سیاست های جمعیتی یکی از اولویت های اصلی ستاد فرماندهی امام خمینی (ره) است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نیز بر این موضوع تاکید دارند که برای رشد جمعیت و جلوگیری از کاهش جمعیت جوان باید تمهیدات لازم اندیشیده شود، بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که برای ایجاد مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی 2 میلیارد و انصد میلیون تومان و برای درمان ۱۶ زوج نابارور نیز کمک هزینه درمان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه در سیاست های جمعیتی ستاد اجرایی فرمان امام، توسط بنیاد 15 به زوج های نابار خرداد تسهیلات قرض الحسنه 10 میلیون تومان پرداخت می شود، گفت: 80 زوج لرستانی برای دریافت این تسهیلات در سایت های ثبت نام و 40 زوج به بانک معرفی می شوند. ساخته شده است.

مدیرکل ستاد فرماندهی امام لرستان با تاکید بر فعالیت های مرکز درمان ناجا جهاد دانشگاهی بر همکاری ستاد فرماندهی فرمان امام (ره) در جهت پشتیبانی و فعالیت های توسعه این مرکز تاکید کرد.

این مسئول با بیان آمار سرطان سینه در استان بیش از یک کشور متوسط ​​است، ادامه داد: ایجاد و راه اندازی مرکز غربالگری و درمان سرطان سینه توسط جهاد دانشگاهی لرستان از نیازها و نیازهای بخش درمان استان است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) لرستان اظهار کرد: اگر بنا باشد در لرستان توسعه های ایجاد شود این مهم باید توسط مردم و مدیران دستگاه های اجرایی استان محقق شود و در این راستا باید با جدیت برنامه ریزی و پیگیری های صورت گیرد.

دکمه بازگشت به بالا