عمومی

سینمای مستند از تعطیلی یک مرکز نگهداری زنان کارتن خواب جلوگیری می کند ؟

پس از انتشار دو مستند به کارگردانی محسن اسلام زاده و «کسی منتظرت نیست» و «کسی منتظرت نیست» ساخته مینا قاسمی زواره، دادستان از شورای شهر تهران خواست تا مرکز نگهداری از بانوان کارتن خواب در میدان شوش تهران را تعطیل نکنند. . .

به گزارش اخبار استانی، به نقل از روابط عمومی مستند «آن شب» پس از انتشار دو مستند “آن شب” به کارگردانی و تهیه کنندگی مینا قاسمی زواره و فیلم مستند “هیچکس منتظرت نیست” در پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم واقعیت به کارگردانی محسن اسلام زاده، دو فیلم به موضوع مرکز نگهداری از بانوان کارتونی خواب در میدان شوش تهران پرداختند. نتیجه به او

بر این اساس، در نیمه دی ماه 1400 در جشنواره سینما حقیقت، شهرداری منطقه دوازدهم تهران در نامه ای به دادسرای سی و هفتم در میدان شوش تهران، نور سپید هدایت، دستور تخلیه مرکز نگهداری از زنان بی سرپرست را صادر کرد. اما نمایش این دو مستند در جشنواره سینما حقیقت و همچنین سخنرانی محسن اسلام زاده، مینا قاسمی زواره و مدیر مرکز سپیده علیزاده با حمایت دادستانی تهران در مراسم اختتامیه جشنواره سینما حقیقت برگزار شد. به بستن واکنش نشان دهید.نمایش.

در نامه ای به علیرضا زاکانی معاون شهردار تهران، دادستان کل تهران، حمایت قاطع و توصیه دادستان کل تهران برای حفظ فعالیت های مرکز جامع کاهش آسیب های زنان محور اصلی این بحث است. «سعید عمرانی» همچنین از شهردار تهران خواست برای همکاری با مرکز کاهش آسیب های بانوان، گزارش همکاری بلندمدت امضا کند و بر رفع مشکلات نگهداری و نصب ساختمان موجود این مرکز تاکید کرد.

مستند «آن شب» که به خرید و فروش نوزادان می پردازد، با تلفن همراه ضبط شده و داستان مادری را روایت می کند که ناگهان به همراه نوزادش وارد یک پناهگاه زنانه می شود که مدیر مرکز سعی می کند جلوی او را بگیرد. . برای فروش کودک به مهد کودک. آن را بدهید، اما چالش های زیادی دارد.

مستند «هیچکس منتظرت نیست» نیز روایتی از مرکز نگهداری زنان کارتن خواب در میدان شوش تهران است. در ارائه این مستند آمده است: سپیده علیزاده سال ها سرپرستی مرکز نگهداری از بانوان کارتن خواب در میدان شوش تهران را بر عهده داشت، مونا یکی از آن زنانی است که از خانه فرار کرده و معتاد و تبهکار شده است. سال‌ها پیش با سپیده علیزاده آشنا شد و پس از ترک اعتیاد معاون سپیده در مرکز نگهداری زنان شد و اکنون مونا به چالش کشیده شده است. از آنها…».

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا