اخبار استانی

شرایط و ضوابط ثبت نام دانش آموزان کرمانی در سال تحصیلی 1402-1401 تشریح شد

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی؛ احمد فیروزی در جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش استان ثبت نام عادلانه، متوازن و آسان را اولویت کاری آموزش و پرورش دانست و گفت: ثبت نام همه دانش آموزان ورودی دوره های مختلف تحصیلی در مدارس دولتی و غیردولتی از طریق سامانه سیدا (sida.medu) ir) و با مسئولیت مدیر مدرسه انجام می شود.

وی با بیان اینکه نام دانش آموزان پایه اول از اول خرداد آغاز شده است. :فت: بت نام سایر پایه ها نیز از امتحانات خرداد ماه و ثبت نتایج ارزشیابی دانش آموزان بعد از خود.

فیروزی باشاره بت نام دانش ورودی (اول، هفتم ورودی با مراجعه به مدرسه مورد نظر انجام خواهد شد; گفت: ثبت نام دانش آموزان میان پایه نیز بعد از اعلام نتایج امتحانات صرفاً از طریق مدرسه محل تحصیل به صورت خودکار انجام می شود و نیازی به مراجعه به حضور اولیا و دانش آموزان به مدارس نیست.

وی برگزاری هر گونه آزمون ورودی، مصاحبه و شرط معدل برای ثبت نام در مدارس دولتی و هیئت امنایی را ممنوع کرد و گفت: ثبت نام در این مدارس صرفا منطقه جغرافیایی محل زندگی دانشآموز می گیرد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان دریافت شهری وجه در مدارس دولتی در قالب، دریافت کرم مالی را ممنوع اعلام کرد و گفت: مدیران مدارس در زمان ثبت نام مدارس صرفاً می‌توانند کتاب هزینه کنند. های درسی بیمه حوادث را از دانش آموزان و اخذ می کنند.

احمد فیروزی با بیان اینکه نام دانش‌آموزان در مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان و نظارت بر قوانین و مقررات قانونی انجام می‌شود، بیان می‌کند: مدارس غیر دولتی موظف هستند هنگام ثبت نام، پوستر نرخ شهریه مصوبات را درمحل ثبت نام و در معرض خطر قرار می‌دهند. دید اولیا قرار دهنده.

وی افزود: بت نام مدارس نیز در سامانه پادا و بر اساس امتیازات و شرایط و ضوابط اجرایی انجام می شود.

فیروزی در بخش پایانی سخنان خود را از فعال بودن ستادهای نظارت شهرستان بر نام در 33، منطقه و منطقه استان خبر داد و گفت: کلیه مراحل به نام ناظرین رصد و بازبینی قرار می گیرد.

وی افزود: اعضای ستاد ثبت نام دانش آموزان و نوآموزان استان و شهرستان به همراه شماره تلفن دبیرخانه ستاد منطقه و استان و همچنین سامانه رسیدگی به شکایات وزارت متبوع به نشانی اینترنتی http://shekayat.medu.ir به مدارس و باید اعلام شود. محل تابلوهای اطلاعاتی (مدارس و اداره) نصب شود.

46

دکمه بازگشت به بالا