عمومی

شناسایی ۱۷۶ باند حرفه‌ای فعال در زمینه کلاهبرداری رایانه‌ای

به گزارش شفاف، بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی: سردار وحید مجید گفت: با وصول پرونده های متعدد در نیروی انتظامی یکی از استان های با موضوع فوق الذکر موضوع به دستور ویژه کارشناسان نیروی انتظامی.

این مقام ارشد اداری افزود: متهمان پرونده ضمن برقراری تماس صوتی با شهروندان از طریق پیام‌رسانی موبایلی و اعلام برنده‌های قرعه‌کشی با سیگنال‌های صوتی و بی‌سیم، اطلاعات شخصی و بانکی را برداشته و سپس سامانه‌های بانکداری الکترونیکی را فعال کردند. भाष्टगान हैरमजाज मिकर्डान

رئیس پلیس سایبری ادامه داد: با بررسی های تخصصی و اقدامات فنی کارشناسان پلیس، در نهایت متهمان پرونده شناسایی و پس از کسب مجوزهای قضایی دستگیر شدند.

وی گزارش داد: این افراد سودجو از تحقیقات به روش مذکور به کلاهبرداری اعتراف کردند و در تحقیقات انجام شده تاکنون 63 نفر سرقتی به ارزش بیش از 4 میلیارد ریال شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی فتای فراجا گفت: با اقدامات فنی و تخصصی یگان های انتظامی استان از ابتدای سال جاری تاکنون 176 باند در زمینه کلاهبرداری رایانه ای شناسایی و 329 نفر دستگیر و به این شهرستان معرفی شدند. دادگاه.

سردار مجید تصریح کرد: هرگونه تماس تلفنی یا پیام دریافتی از خطوط شخصی و پیام های ارسالی از سوی شبکه های اجتماعی خارجی با صدا و بی سیم با عنوان برنده شدن در قرعه کشی یا اهدای جوایز کلاهبرداری است لذا از هموطنان عزیز خواهشمند است به صدا و هیک توجه فرمایید. دراشت برای برازی به به کرمی برای برازی به برامی برای برامی برامی برای برامی برامی به برامی برامی برای برامی برای کے کے

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا