عمومی

شهر شیراز همچنان در وضعیت قرمز هواشناسی قرار دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، غلامرضا غلامی شامگاه جمعه در جمع رجمهان گفت: بر اساس یافته های علمی این پدیده جوی مطمئناً سیل را با شدت و ضعف دنبال می کند.

و با بیان اینکه اقدامات لازم در زمینه آبیاری و آبیاری نقاط مختلف شیراز اندیشیده شده و در حال انجام است، گفت: درخواست شهردار از مردم شیراز این است که در خانه در کنار نیروی انتظامی بمانند. شرکت داشته باشید و زمین را ترک نکنید.

غلامی با اشاره به بررسی اطلاعات مربوط به وقوع سیلاب های ناشی از این سامانه در سایر نقاط کشور، گفت: ارزیابی ها نشان می دهد که این سیل سیلابی است که با گل و لای غلیظ شده است و به دلیل سطح بالای آن. ، می توان در هر جایی حرکت کرد و هر جسمی را زیر آب برد

و با بیان اینکه آبگرفتگی معمولا در 40 یا 50 کیلومتری مناطق مسکونی رخ می دهد، گفت: به همین دلیل همه مسیرهای خطرناک احتمالی تحت رصد و نظارت هستند تا خدای ناکرده حادثه مشابهی نداشته باشیم.

معاون شهردار شیراز با درخواست جدی از مردم برای ماندن در داخل خانه و پرهیز از تردد و حضور غیرضروری در سطح شهر، گفت: تجربه نشان داده است که در این مواقع خودرو به عنوان پناهگاه امن محسوب نمی شود، بنابراین اکیدا درخواست می کنیم شهروندانی که تحت هیچ شرایطی در سطح شهر به ویژه در نقاط و مسیرهای خطرناک تردد ندارند.

وی با بیان اینکه هواشناسی وضعیت جو شیراز را قرمز نشان می دهد، گفت: علیرغم اینکه شیراز با استفاده از دوربین های موجود و نیروهای مستقر به طور مستمر و مستمر پرداخت می کند، همچنان خطر وجود دارد.

غلامی با اشاره به اینکه احتمال تداوم بارندگی تا صبح روز سه شنبه وجود دارد، گفت: این پدیده با پدیده زمستانی کاملا متفاوت است و اینطور نیست که بارندگی به دلیل تجمع تدریجی ابرها و به صورت آرام باشد. ، در این پدیده حجم زیادی از ابرها در یک نقطه تخلیه شده و باعث جاری شدن سیل شده است.

وی ضمن یادآوری این نکته که چنین پدیده ای برای اولین بار است که تجربه می شود، گفت: خوشبختانه و با وجود بارندگی های نسبتا شدید طی ساعات گذشته در شیراز، شاهد مشکل چندانی نبودیم و آب گرفتگی و گرفتگی در یکی از دو. بخش هایی از شهر نیز برداشته شده است.

دستیار شهردار شیراز با اشاره به اینکه حجم عظیمی از آب در زیر بنای یادمان وجود داشت که طی چند ساعت توسط 8 پمپ قدرتمند تخلیه شد، گفت: کوسن هم به شکل پنکهای بود که رفع شد.

غلامی از ادامه بسته شدن جاده ها و جاده های خطرناک شیراز طی چند ساعت آینده خبر داد و اظهار داشت: طی چند روز آینده به دلیل هشدار هواشناسی در برخی ساعات بارش باران خواهیم داشت.

این مسئول با قدردانی از اصحاب رسانه خواستار رعایت شرایط هشدار شد و گفت: رانندگی و توقف در مسیرهای درختان، حاشیه رودخانه ها، ارتفاعات و… با خطراتی همراه است لذا از این گونه اقدامات اکیدا خودداری کنید.

غلامی از شهروندان خواست در نقاطی که احتمال خطر به دلیل وزش باد شدید وجود دارد خودروهای خود را متوقف کنند.

دکمه بازگشت به بالا