اخبار استانی

شهر صدرا به ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار، برای رسیدن به شرایط مطلوب نیاز داردشهر صدرا به ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار، برای رسیدن به شرایط مطلوب نیاز دارد

شهردار صدرا:

شهردار صدرا گفت: شهر صدرا به ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار، برای رسیدن به شرایط مطلوب نیاز دارد.


به گزارش خبرگزاری اخبار استانی از فارس ؛ بهزاد پرنیان در جلسه ای با حضور علی جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید کشور در صدرا پس از بازدید از پروژه های اجرای شرکت عمران صدرا از جمله جاده قره پیری و پروژه نهضت ملی مسکن و اطلاع از مشکلات موجود در شهر صدرا، بیان کرد: شهر صدرا از اوایل دهه هفتاد پایه گذاری شد و شهرداری این شهر هم از سال 1389 تاسیس شده است و مدیریت این شهر مدت 11 سال در اختیار مجموعه شهرداری بوده است.

رنیان اظهار داشت: در سال 1400 با حضور شورای جدید برای جبران کاستی های گذشته و نیازهای زمان حال برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت طراحی شد تا نواقص شهری صدرا مدیریت و برطرف شود.

وی افزود: مجموعه مدیریت شهری و شهرداری در طی یک ماه تمام پروژه که می بایست در شهر صدرا انجام شود را جمع آوری و برآورد ریالی آن اعلام کرد و مشخص کرد که در حال حاضر شهر صدرا بودجه ای معادل 120 میلیارد تومان برای رسیدن به مبلغ 1200 میلیارد تومان است. به شرایط مطلوب در حوزه خدمات شهری نیاز دارد.
پرنیان با اشاره به اینکه شهرداری اعتبار در سال آینده 250 میلیارد تومان می باشد و 40 درصد این اعتبار به پروژه های عمرانی تخصیص داده شده است گفت: شهر صدرا در حوزه خدمات مربوط به 11 سال عقب می باشد و این عقب افتادگی ها مربوط به چند سال است. اخیر نمی تواند سیاست های نامناسب مسئولین گذشته شهر و افزایش جمعیت و رشد فزاینده مسکن در صدرا باعث شود.
وی بیان کرد: در طرح اولیه، شهر صدرا برای اسکان 45 هزار نفر طراحی شده بود و دارای ضابط سه طبقه و چهار طبقه بوده است که با وجود برنامه مسکن آنلاین و اقدام ملی مسکن ضابطه ساخت ده طبقه افزایش یافته است.
پرنیان خاطر نشان کرد: در بحث مسکن بایستی به اقشار کم درآمد می شود تا مسکن این قشر از جامعه جبران شود و ما از طرح های اقدام ملی و نهضت ملی در حد توان و اختیارات قانونی حمایت می کنیم به گونه ای که هزینه ها را خرج می کنیم. رح های اقدام نهضت ملی به کمترین میزان کاهش ایم و حدود 65 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.
شهردار صدرا با بیان اینکه زمانی که جمعیت زیادی در یک شهر مستقر می شوند باید زیرساخت هایی چون فضای ورزشی، سبز، درمانی، آموزشی و فرهنگی نیز فراهم شود گفت: در حال حاضر مجموعه شهرداری به تنهایی قادر به رفع مشکلات گذشته نیست. یرا درآمد شهرداری یک درآمد محدود است و فقط جوابگوی بخشی از نیازها و مشکلات این شهر است
شهردار صدرا از معاون وزیر راه و شهرسازی و سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید درخواست کرد در حل مشکلات و تکمیل زیرساخت های صدرا و دریافت مطالبات بحق مردم این شهر مجموعه شهرداری را یاری نسبت به رفع مشکلات و کاستی ها اقدام کند.
وی همچنین با اشاره به ساخت مجتمع های بلندمرتبه در شهر صدرا و لزوم استقرار یک دستگاه ماشین نردبان 32 متری آتش در صدرا، از سرپرست شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید خواستار خرید و اختصاص این ماشین به شهرداری صدرا تا در واقع لزوما نشان داده شود. مترین زمان در حوادثی که در مجتمع ها ممکن است اتفاق بیفتد.

بیشتر بخوانید:


ارز فی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دکمه بازگشت به بالا