اخبار استانی

صادرات غیر نفتی گیلان از مرز ۳۶۱ میلیون دلار گذشت

گیلان اخبار استانی به گزارش خبرگزاری؛ فرهاد دلق پوش از رشد صعودی صادرات غیرنفتی گیلان در 7 ماهه امسال خبر داد و گفت: بر اساس آخرین آمار از روند صادرات بدون نفت گیلان بیش از 591 هزار دلار کالا به ارزش بیش از 361 میلیون دلار. از گیلان به کشورهای همسایه صادر شده است.

رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد از نظر وزنی و دلاری رشد داشته است، گفت: صادرات به کشورهای قزاقستان، گرجستان، افغانستان، اوکراین و بلاروس انجام شد.

وی با اشاره به هدف گذاری 700 میلیون دلاری گیلان در صادرات غیرنفتی در سال جاری، این روند را مطلوب دانست و افزود: بر اساس روند سال های اخیر; به طور معمول در نیمه دوم سال تعداد صادرات افزایش می یابد و تجارت روند صعودی خواهد داشت.

دبیر کارگروه صادرات غیرنفتی استان؛ صمت گیلان از 3000 قلم کالا برای ثبت تقاضای کالا در سازمان خبر داد و گفت: در حال حاضر از نظر تعداد ثبت سفارش در کشور نهم هستیم و میانگین پاسخگویی از ثبت معاملات تجاری را به 4 روز کاری کاهش داده ایم که حذف می شود. چالش ها.” در اسرع وقت به درخواست ها رسیدگی خواهد شد.

فرهاد دلق پوش صدور 70 کارت بازرگانی جدید در گیلان را نشانه رشد تجارت گیلان عنوان کرد و افزود: همچنین در هفت ماهه امسال 105 کارت بازرگانی تمدید شده است که مجموع آنها را به بیش از 120 درصد رسانده است. مدت مشابهی در سال گذشته شاهد آن هستیم.

انزلی90

تجارت-صادرات-واردات

دکمه بازگشت به بالا