اخبار استانی

صدای «رسا»ی دانشجویان برای گوش شنوای مسئولان/ وقتی کانون‌ها حامی دانشجو می‌شوند

گروه استانی خبرگزاری آنا; در حال حاضر بیش از یک هزار و 260 مرکز فرهنگی اجتماعی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور فعال هستند و دارای مجوز، اساسنامه، دبیر و اعضای مشخص هستند.

یکی از مهم ترین رویکردهای معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، اهمیت فعالیت های فرهنگی دانشجویی از طریق تسهیل، تعمیق و گسترش مراکز است که با تغییر ضوابط اجرایی مراکز و کانون ها در دستور کار قرار گرفته است. آنها را در ماه سپتامبر اعلام کرد. 1378. حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی واحدهای دانشگاهی سراسر کشور نیز فعال است مراکز فرهنگی به جامعه کمک می کنند و امکانات و تجهیزات لازم را تا حد امکان فراهم می کنند.


بیشتر بخوانید:

انجام مسئولیت دانشجویی در فرهنگسراها

کانون فرهنگی حجاب و عفاف دانش آموزان

فرهنگسراها سراغ کارهای تشکیلاتی می روند

کاهش آسیب ها و تهدیدات عصر فناوری با گسترش سواد رسانه ای


خبرنگاران خبرگزاری آنا در گزارش و گفت و گو با دبیران کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور به تشریح عملکرد، فعالیت ها و ماموریت های این مراکز پرداختند. فایل خبریمراکز دانشجو محوروی در این شماره به بررسی گفت و گو با فیروزه ریاحی رسا، دبیر خانه فرهنگ می پردازد. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد ما میخواهیم.

ریاحی در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، با تشریح جایگاه و وظایف مراکز دانشگاهی، گفت: مراکز زیادی زیر نظر اداره فرهنگ اسلامی دانشگاه فعالیت می کنند که هدف آن برقراری ارتباط با دانشجویان و افزایش فعالیت های دانشجویی است. “

کمک هزینه های دانشگاهی برای مراکز، برنامه ریزی دقیق، ایده های خلاقانه و تلاش برای اجرای اهداف و ایده های اعضای فعال به پیشبرد اهداف کمک می کند.وی خاطرنشان کرد: رسا مرکز فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در سال 1376 تاسیس شد و در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اطلاع رسانی و حمایت از دانشجویی فعالیت می کند. این مرکز در راستای کمک به دانش آموزان و رساندن صدای آنان به گوش مسئولین فعال بوده و اقدام به برگزاری مسابقات کتابخوانی کرده است.

دبیر مرکز فرهنگی اجتماعی رسا دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با تاکید بر حمایت مسئولان از مراکز فرهنگی و اجتماعی گفت: مجله دانشگاه. مقامات دائمی اهداف مرکز و با همکاری در برنامه های مرکز آنها را تشویق کنید.

به گفته این فعال دانشجویی، هدف پیشبرد حمایت های دانشگاه از مراکز، برنامه ریزی دقیق، ایده های خلاقانه و تلاش برای اجرای اهداف و ایده های اعضای فعال خواهد بود.

ریاحی درباره فعالیت های مرکز فرهنگی اجتماعی رسا دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: پذیرایی از زائران حرم به مدت سه روز و سه شب در ماه محرم و صفر، جشن شب یلدا از فعالیت خیریه در آسایشگاه فیاض بخش. در حوزه نشریه، حمایت از کلاس های مجازی و پاسخگویی به سوالات دانشجویان، گزارش اخبار دانشگاه، برگزاری رویدادهای دانشگاه و نظارت بر صدای دانشجویان و گفتگوهای دانشجویی از جمله فعالیت های کانون فرهنگی اجتماعی رسا بود.

صدای دانش آموزان

وی با اشاره به اینکه رسا علاوه بر اعضای انجمن، یک مشاور آموزشی نیز دارد، افزود: با شروع این مراسم، رسا مرکز فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد است. ویروس تاج او یکی از اولین گروه هایی بود که سیستم کلاس مجازی را به دانش آموزان آموزش داد و در زمان آنلاین بودن کلاس ها به سوالات دانش آموزان پاسخ داد. فعالیت انتشاراتی یکی از موفقیت های این مرکز است.


بیشتر بخوانید:

آهنگ من “کانون باران اندیشه” در جشن های ایرانی

تقویت مراکز فرهنگی با اساتید مجرب

35 خانه فرهنگی در دوران تاجگذاری فعال شد


آنا معتقد است کانون‌های دانشجویی یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین شکل‌های فعالیت دانشجویی هستند که با هدف ایجاد بستر مناسب برای مشارکت در اجرای برنامه‌های دینی، انقلابی، فرهنگی و هنری دانشگاه ایجاد می‌شوند. نیازهای فرهنگی مخاطبان دانشگاه را بیشتر می توان در مراکز مشاهده کرد که این خود می تواند منجر به کیفیت بهتر فعالیت ها و پاسخگویی بیشتر به سلایق مختلف شود.

فعال سازی مراکز فرهنگی، هنر و جامعه آزاد یکی از برنامه های اداره کل فرهنگی و اجتماعی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه اسلامی در واحدهای دانشگاهی است، مراکزی که با کار گروهی دانشجویان علاقه مند به رشته های مختلف فعال هستند و فعالیت می کنند. حوزه های اجتماعی فرهنگی دانشگاه فعال و پویا. جامعه نیز از خدمات آن بهره می برد.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا