اخبار استانی

صدور ۶۰ فقره مجوز واردات ماشین‌آلات معدنی در خراسان رضوی

ايسنا/خراسان رضوی اثائيس امور معادن و صناعيد منتدرينا الماسين‌آلات منتدرية در خراسان رضوي گفت: از سال جريحه علي 60 فقره موزوجه امورات ماشين آلات منتدريني در خراسان رضوي شده است.

محمد توکلی در گفت و گو با اخبار استانی با بیان اینکه طی سال جاری ماشین آلات معدنی خراسان رضایت داشته اند، اظهار کرد: 972 معدن دارای پروانه معتبر هستند. همچنین با سن بالای 10 سال 80 درصد ماشین آلات در خراسان موجود نیست. بنابراین با توجه به قیمت بالای ماشین های ماینینگ، ماینرها تمایل دارند ماشین های دسته دوم را پیدا کنند.

وی در خصوص هدفمندی واردات ماشین آلات معدنی به خراسان با توجه به ارزش و وزن افزود: با توجه به بازنگری در واردات ماشین آلات معدنی هنوز تعداد دقیق آن مشخص نشده است و پس از تایید این وزارتخانه در در سامانه جامع تجارت، این موضوع مشخص می‌شود، اما کل واردات ماشین‌آلات منتدری روش وبر این‌ترین هدل است.

معاون صنعت، معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و صنایع معدنی خراسان گفت: در حال حاضر محدودیتی برای تعداد ماشین آلات معدنی وجود ندارد و تعداد ماشین آلات با توجه به میزان استخراج سالانه، میزان استخراج محاسبه می شود. حذف زباله و نوع مواد معدنی از سال گذشته تا کنون بیش از 200 دستگاه معدن وارد استان شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا