اخبار استانی

صنایع باید کشور را از وابستگی نجات دهند

اخبار استانی / مرکزی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: در سال 1401 باید در رقابت های مختلف اقتصادی، صنعتی و صنعتی با دنیا رقابت کنیم و به همه منطقه و جهان تبدیل شویم و از وابسنگی نیز نجات پیدا کنیم.

آیت الله قربانعلی در نجف آبادی روز جمعه 5 فروردین در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک اظهار کرد: تقوای الهی زمینه ساز عدالت اجتماعی و بهترین زاد و توشه برای سفر و تامین کننده سعادت دنیا است.

وی افزود: در بحث احسان و نیکوکاری، هم در عید نوروز قرار داریم و هم ماه مبارک رمضان در پیش است و باید با انجام سنت های پسندیده عید نوروز مثل سرکشی و کمک به نیازمندان و شرکت در جشن نیکوکاری فقرا و نیازمندان را دریابیم چراکه کمک کنید. به محرومان و نیازمندان جزو مقدس‌ترین کارها است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

امام جمعه اراک تصریح کرد: در ماه میهمانی خدا احسان و نیکوکاری به همنوعان خود را فراموش نکنیم و این ماه فرصت مناسبی است تا از کمک به ایتام و غافل نباشیم.

دری نجف ابادی بیان کرد: احسان و نیکوکاری در راه اسلام و کمک به نیازمندان در درجه اول نشان دهنده شخصیت حسنه انسانی است و اولین آثار به جا مانده از انجام یک کار نیک در شخصیتی انسان جلوهگر می شود.

وی با اشاره به شعار سال ادامه داد: وجود بیش از سه هزار واحد صنعتی در نقاط مختلف این استان ظرفیت عظیم برای توسعه اقتصادی استان و کشور است که این صنایع باید با هدف لبیکگویی به نداهای مقام معظم رهبری تمام قدرت خود را بکار گرفته زمینه شکوفایی. ایران اسلامی را ارائه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی مشخص کرد: واحدهای صنعتی در این سال باید به گونه ای عمل کنند که تا پایان سال، فناوری و فناوری و … در استان حداقل 10 درصد رشد داشته باشد و آثار آن در تولید و کیفیت و مرغوبیت تولید شود. و … مشهود باشد و مجلس شورای اسلامی و دولت و بانکها و … نیز باید حمایت لازم در این خصوص را داشته باشد.

دری نجف آبادی عنوان کرد: صنایع استان مرکزی به جای دید و بازدید و مسافرت و هزینه های غلط همت کرده و استان و کشور را از وابستگی که یک چرخه معیوب نجات دهنده است.

وی اضافه کرد: امروز چین 132 میلیون تن گندم تولید می کند و اگر ما روی پای خود نایستیم برای گندم هم وابسته به چین بود، حیف است کشور ایران به عنوان یک کشور مدعی عقب بیفتد و وابستگی داشته باشید.

خطیب نماز جمعه اراک افزود: سال 1401 باید در رقابت های مختلف اقتصادی، تولیدی و صنعتی با دنیا بتوانیم به همه منطقه و جهان تبدیل شویم.

وی در خصوص مدیریت منابع موجود در حوزه هایی مثل آب و خاک نیز گفت: بهره وری ما از آب حدود 35 درصد و اسرائیل حدود 90 درصد یا بیشتر است که می طلبد از منابع نیز مورد توجه قرار گیرد.

دری نجف آبادی همچنین با اشاره به درگذشت آیت الله علوی گرگانی و آیت الله ریشهری به خدمات این بزرگ

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا