اخبار استانی

صید سالانه ۱۴۰ هزار تن ماهی از آب‌های ساحلی کنارک

140 هزار تن ماهی از آبهای ساحلی

معاون شیلات سیستان و بلوچستان گفت: کنارک با قابلیت های صیادی جایگاه ویژه ای در تولید و صادرات ماهی دارد و سالانه بیش از 140 هزار تن صید در آب های ساحلی استان انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی از سیستان و بلوچستان، عطاالله رئیسی گفت: سواحل با ظرفیت های صیادی جایگاه ویژه ای در تولید و صادرات ماهی دارد و بیش از 140 هزار تن از مجموع 230 هزار تن صید در سواحل است. استان توسط صیادان ساحلی انجام می شود.

معاون صیادی و صیادی دریای سیستان و بلوچستان گفت: بندر صیادی در سواحل با 900 فروند قایق ماهیگیری شناور یکی از بزرگ ترین قایق های صیادی کشور است که بخشی از 50 فروند قایق صیادی است. قایق ها در جهان محسوب می شوند. شهرستان کنارک از بندرهای مهم ماهیگیری در کشور محسوب می شود و علاوه بر ماهیگیری، بندری زیبا و توریستی با دسترسی به آب های اقیانوس و سواحل بی نظیر است.

وی گفت: افزایش ظرفیت صیادی و صیادی در راستای گسترش آن با در نظر گرفتن پتانسیل منحصربفرد سواحل جنوب استان پس از بهار به سه برابر ظرفیت، علاوه بر تحول صنعت شیلات. که تاثیر بسزایی در توسعه سواحل مکران خواهد داشت

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سفر سال گذشته رئیس جمهور برنامه ریزی های خوبی برای حاشیه بندر داشت، افزود: انتظار می رود با برنامه تحول وزارت جهاد کشاورزی و سازمان شیلات ایران صید صید داشته باشیم. بیش از 270 هزار تن در این فصل.

دستیار مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی سیستان و بلوچستان در شهرستان کنارک قرار دارد و با بیش از 30 واحد تولیدی سالانه 100 تا 150 میلیون قوطی کنسرو کشور را تامین می کند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه 0 و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا