اخبار استانی

ضرورت توجه به علایق درونی در انتخاب رشته کنکور

אנא ראשון מידהד;

داوطلبان باید به جنبه های داخلی مهم فرآیند گزینش توجه داشته باشند تا بتوانند تصمیمات و انتخاب درستی داشته باشند.

گروه خبرگزاری دانشگاه، برخی از آنها فقط برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه می شوند و نمی دانند چرا باید در رشته خاصی تحصیل کنند. البته خوشبختانه چند سالی است که این مدل آموزشی کمتر رایج شده است و بسیاری از داوطلبان ترجیح می دهند به جای تحصیل در یک دوره بی فایده به دانشگاه نروند. یکی از مهم ترین مولفه ها برای یافتن زمینه های مناسب، شناخت خود و یافتن ارتباطات درونی است که بسیاری از روانشناسان از آن به عنوان رسالت زندگی یاد می کنند.

بسیاری از بزرگان برای ایجاد این رسالت زندگی یا امور داخلی در تاریخ چیزهای زیادی را امتحان کرده اند. داروین یکی از دانشمندترین دانشمندان است، اگرچه استعداد زیادی نداشت، اما توانست علاقه خود را به نامی دانمارکی تبدیل کند. داروین درباره گذشته خود می گوید: «من پسری کاملاً معمولی بودم، هوش و هوش قابل توجهی نداشتم، حتی زیر استانداردهای رایج بودم، هوش فوق العاده ای نداشتم و به همین دلیل استثنایی هم نبودم. خیلی طولانی بود.

در واقع ابتدا یک علاقه و کشش عمیق در فرد ایجاد می شود، سپس فرصتی برای او پیش می آید و یاد می گیرد که چگونه از این علاقه در دنیای واقعی استفاده کند، سپس فرد وارد دوره آموزشی می شود و مهارت کسب می کند و در این راه با انگیزه و هر چه فرد تمرکز بیشتری روی زمین داشته باشد، فرد به تلاش مستمر خود ادامه می دهد و اکنون این توانایی را دارد که با تلاش متمرکزتر به پیشرفت خود سرعت ببخشد و سریعتر بپرد.

در مهارت های کوچک خوب است

در استندیه هم نقایض هذا از عاموندی ها نامجان می شود. کارشناسان توصیه می کنند زمانی که با کمبود یا کمبود خاصی مواجه می شوید و به هر دلیلی نمی توانید روی نقاط قوت خود کار کنید و تمایلات عمیق و درونی خود را تشخیص می دهید، باید بر اساس این راهکار عمل کنید: به نقاط ضعف و براب خود توجه نکنید. وسوسه تمجله‌روی از وسوسه وسوسه دمله‌روی از وسوسه وسوسه وسوسه رسادی کدین کدین. در عوض، توجه خود را به چیزهای کوچکی که در آنها مهارت دارید معطوف کنید.

این کارشناسان توصیه می کنند که رویاپردازی نکنید و برای آینده برنامه های بزرگ و دور از دسترس را انتخاب نکنید تا بتوانید روی مهارت های ساده و آسان تمرکز کنید. این کار باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود و در پایان آن پیشرفت کرده و قدم های کوچک اما مثبتی بردارید.

وقتی در این راه جلو بروید، آرام آرام و پیوسته به رسالت زندگی خواهید رسید. به یاد داشته باشید که رسالت زندگی شما لزوماً از طریق جاذبه و جهت گیری عمیق و درونی آشکار نمی شود، بلکه ممکن است کمبودها و محدودیت هایی که دارید در لباس پنهان باشد، زیرا در این شرایط مجبور می شوید فقط بر روی یک یا یک مورد تمرکز کنید. بر دو مورد از نقاط قوت خود تمرکز کنید با کار بر روی این مهارت ها به تدریج به ارزش و اهمیت سیستم شخصی پی خواهید برد و به زودی پاداش و ثواب زحمات خود را خواهید دید.

انتهای پیام/4040/

دکمه بازگشت به بالا