اخبار استانی

ضعف ساختاری دولت بایدن اصلی‌ترین مانع توافق

در حالی که سناتورهای افراطی جمهوری خواه در تلاش برای اثبات عقب نشینی کاخ سفید در برابر ایران و تقویت جایگاه خود در انتخابات میان دوره ای کنگره هستند، صهیونیست ها نیز پیام هایی مستقیم و غیرمستقیم به آمریکا ارسال می کنند تا بر اراده سیاسی این کشور تأثیر بگذارند. در مذاکرات به دنبال

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری پولیتیکو به نقل از لورا روزن، خبرنگار خود که از سوی منابع دیپلماتیک از روند مذاکرات لغو تحریم ها در وین مطلع است، نوشت: اروپا و اسرائیل قبل از اعزام پاسخ دادند. .

رسانه خبری آکسیوس نیز به نقل از مقامات اسرائیلی و آمریکایی مدعی شد که «دولت باید در چند روز گذشته به تل آویو اطمینان داده باشد که هیچ امتیاز جدیدی در مذاکرات به ایران نداده است».

این پایگاه خبری به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت: توافق ممکن است نسبت به دو هفته قبل نزدیکتر باشد، اما همچنان ابهام و شکاف و خلأهایی در نتیجه مذاکرات وجود دارد.

مقامات رژیم صهیونیستی از جمله نخست وزیر موقت در چند روز گذشته تلاش کرده اند با افشای دیدگاه منفی خود نسبت به توافق احتمالی، فشار بر دولت برای خروج از مذاکرات را افزایش دهند.

دولت اکنون با دو چالش جدی مواجه است، از جمله نگرانی از تاثیر توافق احتمالی بر انتخابات میان دوره ای کنگره در ماه نوامبر و فشار صهیونیست ها.

در حالی که سناتورهای افراطی جمهوری خواه در تلاش برای اثبات عقب نشینی کاخ سفید در برابر ایران و تقویت جایگاه خود در انتخابات میان دوره ای کنگره هستند، صهیونیست ها نیز پیام هایی مستقیم و غیرمستقیم به آمریکا ارسال می کنند تا بر اراده سیاسی این کشور تأثیر بگذارند. در مذاکرات به دنبال

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه پنجشنبه به وقت محلی در پاسخ به سوالی مبنی بر ارسال پیام «ییر لاپید» نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی به کاخ سفید در صورت لزوم برای خروج آمریکا از مذاکرات گفت. : شکی نیست که ما با شرکای اسرائیلی اختلافات تاکتیکی داریم. אמא דר מרד הפדע כלי ברעם، בא קראש העמסו و המנזר שידים.

به نظر می رسد آمریکا نتوانسته است صهیونیست ها را متقاعد کند که آنها را از مخالفت پنهان و آشکار با مذاکرات جاری و دستیابی به توافق احتمالی بین طرفین منصرف کند.

شبکه الجزیره با انعکاس دیدگاه «بانیگانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به نقل از وی گفت: توافقی که آنها با ایران روی آن کار می کنند بد است و اسرائیل باید از خود محافظت کند.

در حالی که نزدیک به یک هفته از ارائه پاسخ کتبی ایران به ایده های پیشنهادی اتحادیه اروپا می گذرد، دولت آمریکا علیرغم گفتگو با شرکای اروپایی خود، هنوز دیدگاه نهایی خود را به اتحادیه اروپا اعلام نکرده است.

پیش از لغو تحریم ها در بخش های مختلف مذاکرات، علیرغم رویکرد فعال و نوآورانه ایران برای پیشبرد مذاکرات، طرف آمریکایی بارها ایران را به تلاش برای طولانی کردن روند مذاکرات و اتلاف وقت متهم کرد.

به گزارش شبکه خبری بلومبرگ به نقل از یک دیپلمات اروپایی آشنا به مذاکرات، پاسخ های ارائه شده از سوی ایران «سازنده» است، دولت آمریکا قادر به تصمیم گیری سیاسی قاطع نیست.

در جدید دور رفع ترحمیها پس از روی کار دورتماکها، دلیل اصلی طولانی شدن مذاکرات و وقفه های متعدد در آن، ضعف ساختاری و اراده متزلزل دولت است.

به نازر می‌رسدیکه کےرب این نقیسه او برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا برا مفاهدة رفع ترحمیمها ها شاهدها.

منبع: نوریوز

انتهای پیام/4129/

دکمه بازگشت به بالا