اخبار استانی

طراحی و ساخت خودرو عنکبوتی/ عبور از مناطق صعب‌العبور و ناهموار

نیما میربلوکی با حضور در غرفه خبرگزاری آنا در نمایشگاه «عصرامید» دانشگاه آزاد اسلامی که در مصلای تهران برگزار شد زیرم اظهار کرد: هسته فناورجموعه مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد هستیم و به عنوان مدیر عامل شرکت دارم و اعضای تیم متشکل از پنج نفر هستیم.


بیشتر بخوانید:

انعقاد ۱۰ قرارداد پژوهشی دانشگاه آزاد خراسان شمالی در عصر امید

راحی، ساخت و تولید انواع گریس خاص و پیچیده صنعتی

انعقاد ۷ تفاهم نامه دانشگاه آزاد لنجان از نمایشگاه عصر امید


وی که دانش‌آموخته رشته مکانیک خودرو عمومی و طراحی کاربردی واحد مشهد است، کرد: به سرپرستی بهروز لطفی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد پروژه خودرو عنکبوتی تعریف شد و برای پروژه کارشناسی کار ساخت خودرو را آغاز کرد، بعد از انجام تحقیقات تئوری. به این نتیجه رسیدیم که خودرو قابل ساخت است. بنابراین آن را به مرحله ساخت و تولید رساندیم و در نمایشگاه عصر امید رونمایی کردیم.

مجری ساخت خودرو عنکبوتی ادامه داد: خودرو عنکبوتی برای عبور از مناطق صعب العبور و ناهموار، گشت و گذار در طرح های محیطزیست و مناطق بکر که سطح ناهمواری دارد، باغ هایی که در دامنه کوه ها هستند و تراکتور نمی تواند ماندور و عملیات امداد و نجات با یک سری را انجام دهد. تغییر طراحی شده و استفاده می شود.

این دانشجوی مبتکر و محقق دانشگاه آزاد افزود: خودرو عنکبوتی نمونه خارجی دارد و از روی حرکت عنکبوت الهام ساخته و ساخته شده و با دیدن فیلم‌ها، مهندسی معکوس انجام دادیم و نمونه داخلی آن را ساختیم.

رونمایی از خودرو عنکبوتی در نمایشگاه عصر امید

میربلوکی گفت: دو نمونه از خودرو عنکبوتی ساخته شده که نمونه نخست ایراداتی داشت و با جلساتی که با «دکتر لطفی» و اعضای تیم داشتیم، ایرادها را می‌سازند و نمونه دومی که رونمایی شده است، ۹۰ درصد مشکلی ندارد.

وی درباره پروژه دیگر گروه پژوهشی خود بیان کرد: آمبولانس برقی که به درخواست بیمارستان ی ر )ا (ع) بیماران بدحالی که به احیا نیاز دارند، دستگاه ونتیلاتور و دستگاه های ماشین ساز روی تخت دارند، این تج. بنابراین بیمارستان امام رضا (ع) درخواست کرد که در راهرو بیمارستان بچرخد، داخل آسانسور برود و تجهیزات روی آن نصب شود تا بیمار در زمان احیا مشکلی نداشته باشد و راحت باشد که آمبولانس برق ساخته شود و تحویل داده شود و اکنون نزدیک سه سال باشد. در اورژانس کار می‌کند.

میربلوکی درباره قرارداد و تعداد خودرویی که سفارش داده شده است بیان کرد: قراردادی که با بیمار د10 اما به دلیل شرایط تعیین اولویت تغییر پیدا کرد که به فسخ قرارداد، امیدواریم در آینده با شرایط بهبودی دوباره قرارداد را احیا کنیم.

به گزارش آنا، رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به‌منظور معرفی تجهیزات، محصولات، فعالیت‌ها و فعالیت‌های حوزه‌ای و نوآوری دانشگاه با هدف ارائه درمان برای ایجاد نوپا و دانش‌بنیانی و فرصتی برای دانشجویان در چهلمین سالگرد راهاندازی. این دانشگاه با شعار ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارت‌آپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق از هشتم دا ه د ۱۱

انتهای پیام / ۴۱۱۷/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا