عمومی

طرح جامع مشارکت برای حفاظت از پارک ملی گلستان اجرا می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، علی سلاجقه عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از پارک ملی گلستان در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: توسعه کسب و کار پایدار و کار در حوزه صنایع دستی و گردشگری از برنامه های اصلی است. برای اجرای طرح مشارکت جامع حفاظت از ذخایر طبیعی پارک ملی گلستان است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان با کمک اداره کل میراث فرهنگی استان در حال برنامه ریزی برای حفاظت و حراست از پارک ملی گلستان با استفاده از پتانسیل های موجود در استان است. منطقه و همچنین مشارکت جوامع محلی با تکیه بر صنایع دستی و گردشگری به منظور گسترش، تاجری پایدار در این روستاها و برای به حداقل رساندن آسیب به جوامع محلی، انباری را در پارک ملی گلستان اجرا می کند.

سلاجقه بیان کرد: با کمک این طرح که توسط افراد فهیم، هوشمند و فناور اجرا می شود، پارک ملی گلستان را به عنوان یک الگوی ملی و بین المللی با همکاری جوامع محلی ساماندهی خواهیم کرد.

وی افزود: این طرح را به عنوان هدیه به مردم گلستان با مشارکت جوامع محلی برگزار می کنیم زیرا معتقدیم بهترین راه برای حفاظت از پارک ملی گلستان استفاده از ظرفیت جوامع محلی است.

سلاجقه افزود: در سراسر استان از غرب تا شرق محیط زیست محیطی نیاز است تا در ارزیابی حفاظت از محیط زیست در سطح استان قدم به قدم اجرایی شود.

رئیس سازمان محیط زیست استان کیشور گفت: رئیس جمهور در سفر اخیر به استان گلستان دستور عملیاتی طرح پیشنهادی را صادر کرد و اجرای آن به عنوان طرح جامع گردشگری آغاز شده است.

دکمه بازگشت به بالا