اخبار استانی

طرح جهش مسکن در قزوین هوشمندانه اجرا شود

به گزارش خبرگزاری شبکه قزوین؛ محمدمهدی علایی استاندار قزوین در جلسه شورای مسکن استان با اشاره به ظرفیت استان قزوین برای ساخت مسکن گفت: اقدامات خوبی برای این امر انجام شده است اما با توجه به ظرفیت بالای استان، ما در این زمینه اقدام کرده ایم. می تواند به اهداف مهمتری دست یابد.»

استاندار قزوین افزود: می توانیم بخشی از سهمیه را برای جبران هزینه خدمات به دستگاه ها اختصاص دهیم و امیدواریم مدیران استانی شورای مسکن را بسیار جدی بگیرند.

علایی گفت: مسکن تاثیر زیادی بر اقتصاد دارد و باعث رونق بسیاری از صنایع، تقویت اعتماد فردی و اجتماعی می شود، بنابراین اگر ساخت و ساز درست طراحی شود از تورم جلوگیری شده و موتور توسعه خواهد بود.

علایی افزود: سخت کوشی تنها عامل موفقیت نیست، بلکه گاهی هوشمندی در اولویت است و باید در خانه هوشمندتر به نظر رسید و از روش های بهتر استفاده کرد و هزینه های ساخت و ساز را کاهش داد و در نتیجه تامین زمین و نظافت را به همراه داشت.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه ساخت و ساز مسکن می توان منابع اقتصادی را تامین کرد و تسهیلات دریافت نکرد اما اراده جمعی باید این باشد که اولین استان کشور باشیم که طرح جهش مسکن را اجرا می کند.

48

دکمه بازگشت به بالا