اخبار استانی

طرح خروج شورای شهر تبریز از عمارت ساعت

به گزارش خبر شبکه تبریز، سید کاظم زعفرانچیلر در جلسه کمیته سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود کسب و کار با بیان اینکه شورای شهر تبریز در حال بررسی طرح خروج از کاخ ساعت است، اظهار داشت: طرح خروج از تبریز. کاخ ساعت شهر طرحی مهم و قابل تامل است و حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه برای خروج از ساختمان باید مواردی در نظر گرفته می شد، گفت: برای این منظور طرح هایی ارائه شده است که یکی از مصادیق کاندیداهای میدان، قرار گرفتن در ساختمان دوم شهرداری است. .

زعفرانچیلر با اشاره به پیشنهاد تشکیل کمیته مرمت گفت: کمیسیون مرمت ساختمان قدیمی شهرداری از سال آینده به سراغ مرمت های انجام شده توسط این کمیته می رود.

روح الله دهقان نژاد یکی از اعضای شورای شهر تبریز گفت: از ابتدای دوره ششم شورا، مرمت کاخ در اولویت همه اعضای دوره ششم قرار گرفت و همه اعضا موافقت خواهند کرد. اما سوال اینجاست که آیا واقعا تخلیه معادل شروع و انجام کار مرمت خواهد بود؟

وی افزود: در این راستا شورا باید طرح ها و فاکتورهای مشخصی را به شورا ارائه کند که در آن بودجه و جدول زمانی مشخص برای مرمت در نظر گرفته شود.

دهقان نژاد با اشاره به مبالغ مختلفی که قرار است به شورا واریز شود، گفت: با توجه به بودجه 1401 و مبالغ ذکر شده، آیا امکان تخلیه کاخ و انتقال به ساختمان دیگری وجود دارد؟

وی با بیان اینکه بودجه یک امر تشریفاتی است و صرفا در نظر گرفته می شود و می خواهد آن را اجرا کند، گفت: در تخصیص بودجه به این موضوع کمی تردید دارم، چقدر از آن اجرا می شود؟

زعفرانچیلر افزود: شورا باید ظرف سه سال مکان یابی و مکان جدیدی را تعیین کند چرا که این جابجایی موقتی خواهد بود.

وی گفت: برای استفاده پس از مرمت، مجموعه های زیادی می توانند بیایند و در این کاخ چندین موزه از مجموعه های غنی و مهم ایجاد شد. زیرزمین این کاخ خالی است و می توانیم از زیرزمین مرمت را شروع کنیم.

در پایان جلسه مقرر شد شورا برنامه شفافی در خصوص اولویت ها، بودجه و برنامه برای تجدید اجرای طرح ارائه کند.

48

دکمه بازگشت به بالا