اخبار استانی

عجیب ترین دریاچه دنیا که بر اثر زلزله در نزدیکی ایران بوجود آمده است +تصاویر

عجیب ترین دریاچه که بر اثر زلزله در نزدیکی ایران آمده است + تصاویر

شاید شما هم جاذبه های زیادی از قزاقستان را مطالعه کنید چون معمولاً کسانی از قزاقستان برای مراکز تو هستند.

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی؛ قزاقستان کشوری در آسیای میانه است که هوای بسیار سردی دارد. هوای سرد در این کشور به منفی 40 درجه هم می رسد از روز های سال رسیده است. ما قصد داریم به یکی از عوامل طبیعی که در قرن اخیر در قزاقستان پدیدار شده است، بپردازیم که بی شک یع. جنگلی که در زیر دریاچه غرق شده و این تصویر دیدنی را رقم زده است.

دریاچه کیندی قزاقستان

ول این جنگل به 400 متر میرسد که دروی دریاچه کیندی قزاقستان قرار گرفته است. در سال 1911 او در جهان متولد شد و او در جهان متولد شد.

معمولاً که درختان برای مدت طولانی زیر آب باشند، پوسیده و به مرور زمان از بین میروند اما این موضوع در این دریاچه صدق نکرد و درختانی که به زیر آب رفتند سالم ماندند. علت اینکه درختان در این دریاچه پوسیده نشدند آب سرد دریاچه است تا زمانی که آب این دریاچه سرد باشد می توان گفت مشکلی برای درختان پیش نمی آید و این جنگل را در دل آب زنده نگه می دارد.

دریاچه کایندی در شرق آلماتی و در 2000 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.

دریاچه کیندی قزاقستان

این دریاچه تنها از این بابت مشهور نیست و بخاطر رنگ آبی روشنی که مشهور شده است. این رنگ در اثر رسوب سنگ های آهک موجود در منطقه ایجاد شده است و هرساله گردشگران تور قزاقستان را برای تماشای این پدیده به خود جذب می کند.

همان طور که میدانید قزاقستان جزء سردترین کشور های دنیا است به همین دلیل دریاچه کیندی در زمستان به طور کامل یخ میزند و تبدیل به مقصدی برای علاقه مندان به تفریحات زمستانی می شود اما در فصل تابستان تصویری از آبی گرم و درختان سبز را برای بازدید کنندگان ود رقم میزند.

درختان موجود در این دریا باعث می شود که دریاچه کندی به عجیب ترین دریاچه جهان تبدیل شود. ریشه های این درختان در کف دریاچه رشد کرده اند و تنه ی آن ها هم سخت دکل کشتی های غرق شده در. ا

ین دریاچه همچنین جوان ترین دریاچه دنیا هم هست که تنها یک قرن از عمرش میگذرد.

دریاچه کیندی قزاقستان

دکمه بازگشت به بالا