عدم توجه به پسماندها می‌تواند تأثیر بسیاری در تخریب محیط‌زیست و طبیعت داشته باشد

خبرگزاری بورنا تهران گزارش داد که دومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهر قدس ، معاون فنی و عمرانی دولت ، دولت و روسا و نمایندگان دستگاههای اجرایی در اتاق جلسه دولت قدس برای بررسی موضوعات و مسائل مربوط به زباله بودند.

رئیس حفاظت از محیط زیست در این جلسه قدس با تأکید بر اینکه مدیریت پسماند در حال حاضر یکی از ارکان اصلی توسعه پایدار است و گفت: “توجه نکردن کافی به این موضوع می تواند تأثیر بسزایی در تخریب محیط زیست و طبیعت داشته باشد.”

رضا شایسته اضافه کرد: سایت های جمع آوری زباله های معمولی در سطح شهر از مقررات لازم برخوردار نیستند و شیرابه زیادی در این منطقه ایجاد می شود که در نتیجه بلافاصله شهرداری قدس ساماندهی و مدیریت صحیح صورت گرفت.

همچنین برای بارگیری و رهاسازی زباله از دسترسی به مین ها ، به پیمانکار مربوطه اجازه داده شد تا منطقه را به طور جدی محافظت کند و زباله های ریخته شده در مکان های مجاز را جمع آوری کند.

شایسته اضافه کرد: زباله های پزشکی می توانند حاوی انواع ویروس و میکروب باشند ، در صورت جمع آوری و دفع نادرست در هنگام شیوع کروناویروس ، نه تنها طبیعت را آلوده کنند بلکه محیط شهری را نیز آلوده می کنند و ضمن تأکید بر نظارت ، تهدیدی جدی برای سلامت عمومی ایجاد می کنند. . بسیار آلوده کننده زباله های عفونی در بیمارستان ها و مراکز درمانی: برخی از دفاتر به دلیل هزینه های موجود با خیال راحت دفع زباله های عفونی در محل های دفن زباله شهری را کنترل می کنند و مدیریت صحیحی در این زمینه وجود ندارد و شبکه بهداشت و درمان مصوب شهر باید گزارشی از اینگونه مدیریت پسماند را صادر کند.

در پی موضوع ساماندهی فاضلاب روستاهای صنعتی ، تصفیه خانه شهرک قدس و ایجاد فرهنگ تفکیک زباله های خشک و مرطوب در منازل در شهرداری ها از دیگر مصوبات این جلسه بود.

36a881b0-bb8b-44e8-8990-031ce712cb58

خروج از نسخه موبایل