اخبار استانی

عضویت ۱۴ هزار نفر در ۸۶ کتابخانه عمومی کانون های مساجد استان

اخبار استانی/سمنان مدیر هماهنگی ورزشگاه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان از فعالیت 86 کتابخانه در این کانون خبر داد و گفت: 14 هزار و 839 نفر در این کتابخانه عضویت دارند.

حجت الاسلام سید علی موسوی بیست و یکم مردادماه در دیدار با رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود با بیان اینکه کتابخانه های مساجد یکی از بهترین فرصت ها برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی محسوب می شود، گفت: کتابخانه های مساجد. در همه شهرها و روستاها باز است و این کتاب باید در دست مردم، به ویژه برای نوجوانان و جوانان باشد.

مدیر این ورزشگاه با هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان، توسعه زیرساخت های فرهنگی از جمله احداث کتابخانه را بهترین راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن دانست و افزود: 63 نفر شهری کتابخانه و 23 باب روستایی در مساجد استان سمنان فعال است.

تاکید می‌شود برنامه‌های متنوعی در کتابخانه‌های مساجد استان سمنان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، جذب جوانان و به‌ویژه کودکان به کتابخانه‌های مساجد و تشویق بیشتر مردم به‌ویژه نسل جوان به مطالعه دینی و مفید برگزار می‌شود. کتاب ادامه: کانون های فرهنگی هنری مساجد و کتابخانه مساجد ظرفیت خوبی برای برگزاری لیگ کتابخوانی با هدف ترویج فرهنگ آموزی در مسجد دارند.

موسوی با اشاره به فعالیت کتابخانه های کانون های مساجد گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی در مساجد نیز می تواند به خوبی انجام شود و لیگ کتابخوانی در مساجد نیز باید فعال شود تا ظرفیت کتابخوانی در مساجد نیز فعال شود. می توان از بچه های مسجد برای ترویج فرهنگ کتابخوانی استفاده کرد.

مدیر هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با هدف برگزاری لیگ کتابخوانی در کتابخانه ها گفت: کانون های مساجد می توانند همکاری خوبی در لیگ کتابخوانی و کتابخوانی داشته باشند. کتابخانه های کانون های مساجد نیز در این زمینه مشارکت دارند.

وی با تاکید بر اینکه باید در حوزه کتابخوانی در رده سنی کودکان و نوجوانان بیشتر کار شود تا در آینده با کتاب آشنا شوند، ادامه داد: با افزایش سطح مطالعه و کتابخوانی شاهد خواهیم بود. رشد و پیشرفت جامعه در زمینه های مختلف.

موسوی مشارکت خانواده در امر مهم کتابخوانی را بسیار موثر دانست و افزود: همراهی خانواده با فرزندان در لیگ کتابخوانی تاثیر خوبی در ارتقای فرهنگ و کتابخوانی در خانواده دارد.

مدیر ورزشگاه با تاکید بر توجه ویژه به کانون های فرهنگی و هنری مساجد استانبول سمنان، کانون های فرهنگی و هنری مساجد استانبول سمنان را هماهنگ کرد.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا