اخبار استانی

عوامل خشک شدن چهارمین دریاچه بزرگ جهان مشخص شد

توسط محققان؛

پس از 5 سال مطالعه علمی، دانشمندان عوامل کلیدی کوچک شدن دریای آرال در 20 سال گذشته را فاش کردند.

پس از 5 سال مطالعه علمی، دانشمندان چینی و ازبکی عوامل کلیدی کوچک شدن دریای آرال در 20 سال گذشته را فاش کردند.

آرال قبلا یک دریا و یکی از چهار دریاچه بزرگ جهان با مساحت 68000 کیلومتر مربع به شمار می رفت، به همین دلیل به آن دریا می گفتند، اما به تدریج آب از بین رفت و اندازه آن کوچکتر شد. دریای آرال از سال 1960 به طور قابل توجهی کوچک شده و مساحت سطح آن از 67000 کیلومتر مربع به تنها 6000 کیلومتر مربع در سال 2020 کاهش یافته است.

بیشتر یافته ها این است که گسترش زمین های کشاورزی عامل اصلی کاهش دریای آرال است. چن شی، مدیر مرکز تحقیقات اکولوژی و محیط زیست در آسیای مرکزی که زیر نظر آکادمی علوم چین فعال است، گفت: از سال 2000 فعالیت های کشاورزی در حوزه دریای آرال متوقف شده است.

تصاویر گرفته شده توسط ماهواره ناسا در سال 2009 نیز نشان می دهد که چیزی از عمق آب باقی نمانده است.

همانطور که بسیاری از تصاویر گرفته شده از این دریا نشان می دهد، افزایش دما، نبود فناوری صرفه جویی در مصرف آب در زمین های کشاورزی، گسترش حوضچه های میانی و پایین دست و ذخیره مقادیر زیادی آب در نیروگاه های برق آبی، همگی به تسریع در انقباض و خشک شدن دریا.

محققان هشدار می دهند که سواحل خشک شده در دو دهه اخیر گرد و غبار و نمک تولید می کنند که تهدیدی جدی برای محیط زیست و سلامت مردم بومی است.

دانشمندانی از چین و ازبکستان یک طرح مطالعاتی برای احیای مناطق زیست محیطی دریاچه خشک ارائه کردند. آنها دریای آرال را به قسمت های مختلف تقسیم کردند که با اقدامات متناسب انجام می شود.

مدیر مرکز تحقیقات محیط زیست و محیط زیست آسیای میانه می گوید: فناوری صرفه جویی در مصرف آب یکی از راهکارهای مهم برای حل مشکلات زیست محیطی در کشورهای آسیای میانه است. به عنوان مثال، 60 درصد از منابع آبی ازبکستان برای کشت پنبه استفاده می شود، در حالی که فناوری های کارآمد صرفه جویی در مصرف آب می تواند سالانه 8 تا 10 میلیارد متر مکعب آب را برای این کشور صرفه جویی کند تا این میزان برای توسعه صنعتی و احیای رودخانه ها مورد استفاده قرار گیرد. مورد استفاده قرار گیرد

با خشک شدن دریای آرال، شیلات و صنایع وابسته به آن از بین رفت. آب شور به طرز وحشتناکی به کودها و آفت کش ها آلوده شده بود و گرد و غبار بستر دریاچه آلوده به مواد شیمیایی کشاورزی به خطری برای سلامت عمومی تبدیل شد. گرد و غبار نمک از بستر دریاچه برخاست و در مزارع مستقر شد و همه این موارد از عوامل مهم محیطی به حساب می آیند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا